Valimiz Sayın Muammer EROL’un Ramazan Ayı Mesajı

87
Reklamı Gizle
Tüm insanları huzur ikliminde buluşturarak, milletimizin paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi hasletlerinin artmasına vesile olan Ramazan ayı; yuvalarımıza bolluk, bereket, huzur getiren mübarek bir aydır.
Ramazan; yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı aydır. Ramazan; İslam’ın beş şartından olan oruç ibadetimizi ifa ettiğimiz, bununla beraber yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlik duygularımızın zirvesine ulaştığı bir iklimdir.
Rabbim, sevginin, yardımlaşmanın, dayanışmanın kurtuluş anahtarımız olduğunu, nasip olan varlık da öksüzün, yetimin ve ihtiyaç sahibinin de hakkı olduğunu her zamankinden daha çok anlayabilmeyi, kırılan kalpleri onarmak, komşuluk hukukumuzu tazelemek, dayanışmamızı artırmak, günahlarımızdan arınmak için bizlere sunulmuş bu ilahi fırsattan en güzel şekilde istifade edebilmeyi nasip eylesin.
Bu atmosferin bütün güzelliklerinin tüm aylara yayılarak yaşanmasına, kazandığımız bütün güzel hasletlerimizi bundan sonra da sürdürerek, bugünümüz ve yarınımızın da daima mutlu kılınmasına, varsa kırgınlıkların son bulmasına vesile olması en büyük temennimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle Ordulu hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.