UZUNDERE ŞELALESİ YOLUNA KAVUŞTU

499
Reklamı Gizle

Ordu’nun Aybastı ilçesinde Uzundere Şelalesi’ne giden yol, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından asfaltlanarak kullanıma sunuldu.

Aybastı Uzundere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Uzundere Şelalesi’ne giden yolun bakım çalışmalarını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Aybastı Belediyesi ekipleri, güzergah üzerinde sıcak asfalt ile beton asfalt çalışmaları gerçekleştirdi. 7 buçuk kilometrelik şelale yolunun 4 kilometrelik beton yol çalışması yapılan alanın geri kalan kısmı ise kısa süre içerisinde halkın hizmetine sunulacak.

Mahalle olarak yapılan hizmetler neticesinde Uzundere Şelalesini hak ettiği değeri alarak yeni yoluna kavuşması nedeniyle teşekkürlerini ileten Muhtar Metin Koçalan, “Uzun zamandır Uzundere halkımızın istediği, bölgemizin en uzun ve en güzel şelalesi olan Uzundere şelale yolu beton yola kavuşuyor. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra bugün itibari ile beton yol çalışmamız başlamıştır. 7,5 km uzunluğundaki şelale yolumuzun ilk etabı olan 4 km’lik beton yol çalışmamız başladı ve kısa sürede tamamlanacaktır. Bu hizmeti mahallemize kazandıran öncelikle, Ordu Büyükşehir belediye başkanım Sayın Hilmi Güler’e, Ordu Büyükşehir belediye başkan vekilimiz Âdem Atik’e, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Abdulkadir Hatipoğlu’na, Aybastı Belediye Başkanımız Sayın Beytullah Gençtan’a, Aybastı Ak parti İlçe başkanı Fazlı Eren’e, İstanbul’daki sesimiz Değerli İş adamımız Sezgin Danış’a, Aybastı yol şefimiz Nurullah Coşkun’a, Bu yolun başlangıç projesi ve altyapısında emeği olan önceki dönem Aybastı yol şefimiz Hamza Tuğrul’a, Aybastı belediyesi Fen işleri Müdürü Feridun Türkmen’e Uzundere mahallesi halkı adına teşekkür ediyorum. Zaferi milli Kızıldere güllük şehit mezarlığımızın 2. Kat asfalt çalışması başlamıştır. Ayrıca Aybastı ana yolumuz Zaferi milli ve Uzundere Mahallesi merkeze kadar yapılacak olan sıcak asfalt uygulamasının başlatılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir