Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ünye’de Dolu Dolu İlköğretim Haftası

Reklamı Gizle

Ünye’de İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen programda birçok görsel şölenin yanı sıra öğrencilerin bilimsel teknolojik çalışmaları da yer aldı. 2023–2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Ünye Cumhuriyet program düzenlendi.

Okullardaki sorunu Ünye olarak el birliği ile çözüme kavuşturulması noktasında çalıştıklarını ifade eden Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Eğitim, bütün toplum kesimlerinin el birliğiyle destek vererek daha başarıya götürebileceğimiz bir alandır. Biz okullarımızı da İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle, Belediye Başkanımızla her hafta ziyaret ederek orada yerel sorunların tespiti ve bunların çözümü noktasında gayret içerisindeyiz. 2023–2024 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çocuklara yeni Eğitim-Öğretim yılında başarılar dileyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Eğitim ve öğretimde aynı zamanda müfredat sistemi önemli olduğu gibi özellikle veli öğretmen ve öğrenci üçgeninin de çok önemli olduğunu ve özelikle de veli öğretmen ve öğrenci arasındaki koordinasyon ve uyumu da öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında çok önemli bir yer tuttuğunu belirtmek istiyorum. Yerel yönetim olarak bizler sizlerin bu gayretlerine katkı sağlayarak gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında bizlere ve sizlere sorumluluk düşüyor. Aynı şekilde üzerimize düşen sorumluluğu bizlerde yerine yetirmek adına her daim sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. 2023–2024 Eğitim öğretim yılının memleketimize, geleceğimizin nesli olan çocuklarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Öğrencileri vatanını ve milletini seven birey olarak yetiştirmek için çabaladıklarını ifade eden Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz,  “Geleceğimizin teminatı olan kıymetli öğrencilerimizin okuluna, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğun ve heyecanına hep birlikte yaşıyoruz. En değerli varlığımız olan  çocuklarımızın sağlıkla ve emin adımlarla geleceğe yürümesi Ünye Eğitim ailesi olarak temel hedefimizdir. Yarınımızın umudu çocuklarımızı ve gençlerimizi bilimin aydınlık ışığında vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirmek adına var gücümüzle çalışmaktayız. Akademik alışkanlığın okumak alışkanlığıyla desteklendiği sanatın her alanında sporun her dalında kültür ve edebiyatta öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını keşfedip desteklemek önceliğimiz olacaktır. Öğrencilerimiz sadece bulunduğumuz zamana değil. Geleceğin dünyasına hazırlıyor. Onları milli teknoloji hamlesiyle kalkınan ülkemizin nitelikli bireyler olmak için proje çalışmalarına öncelik veriyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle Türkiye yüzyılı hedefine yürürken bu süreci her alanda başarının, kalkınmanın, bilim ve teknolojinin değerleri ve istikbali yüzyılı olarak inşa etmenin azim ve kararlılığındayız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ünye Anafarta İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileri, 1’inci sınıfa başlayan arkadaşlarına hoş geldin çiçeği verdi. Program daha sonra şiir dinletileri, halk oyunları ile devam ederken, ilçe protokolü ise teknolojik ve bilimsel çalışmaların yer aldığı stantları gezerek incelemelerde bulundu.

%d blogcu bunu beğendi: