ÜNYE BELEDİYESİ’NDE İŞÇİLER BAYRAM ETTİ

143
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kadrolu işçiler ile şirket çalışanlarının maaşlarına %105 zam yaptı. Yeni zam oranı işçiler tarafından büyük coşku ve sevinçle karşılandı. Başkan Tavlı, “Emeğin aslanları dediğimiz ve Ünye’miz için gece gündüz demeden birlikte emek sarf ettiğimiz mesai arkadaşlarımızı enflasyona bu güne kadar ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz. %105 oranında gerçekleştirdiğimiz zam ve toplu sözleşmemiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Ünye Belediyesi’nde kadrolu işçilerin sözleşmeleri düzenlenen törenle yenilenirken, şirket çalışanlarının maaşlarına da iyileştirme yapıldı. İşçi temsilcisi olarak Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin’in katıldığı toplu sözleşme töreninde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı yeni zam oranı ile işçilerin yüzünü güldürdü.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törene gelen Başkan Tavlı işçiler tarafından “En Büyük Başkan” sloganı ve konfetilerle karşılandı. Salona işçilerin coşkulu alkışlarıyla giren Başkan Tavlı yaptığı konuşmada Ünye Belediyesi’nin 5 yılda yaptığı hizmetlere değinerek “bu hizmetlerin her birinde siz değerli işçi kardeşlerimin emeği var” dedi.

Başkan Tavlı “Belediyecilik Hizmetlerinin Yanı Sıra Gönüllerin İnşası İçin Birlikte Gayret Ettik”

Başkan Tavlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu zamana kadar belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra gönüllerin inşası için birlikte gayret ettik. O gönüllerde olmaya çalıştık, çabaladık. 5 yıllık süreci tamamladık. Allah’a şükürler olsun görev süremiz boyunca hep birlikte belediyecilik hizmetlerini alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yürütürken, araç parkımıza yeni araçların ilave edilmesini sağladık. Tesislerimizi yeniledik ve ilave tesisler inşa ettik. Şantiye ve santrallerde hizmet ürettik. Bu çalışmalarımızla şehrimize ve hemşehrilerimize birlikte hizmet etmenin gayretini, onurunu ve mutluluğunu yaşadık.”

Başkan Tavlı “Ünye’de Sosyal Belediyecilik Anlamında Karadeniz’de Bir Numarayız”

Ünye Belediyesi’nin yürüttüğü hizmetlerie de başlıklar halinde değinen Başkan Tavlı, “Ünye’de sosyal belediyecilik anlamında Karadeniz’de bir numarayız. 2019 yılında sahilde hava kirliliğinden yürünemezken Ünye’mizi doğalgazla buluşturarak Ünye’mizi temiz hava ile buluşturduk. Doğalgaz kullanım oranını %95’e yükseltirken doğalgaz geçen mahallelerimizde alt ve üst yapı çalışmalarını %80 oranın da tamamladık. Hayata geçirdiğimiz projelerle gençlerimizin ve çocuklarımızın her zaman yanında olduk” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Ünye’de Ne Ahlaki, Ne De Akçeli Anlamda Hiçbir İşe Karışmadık”

Başkan Tavlı görev süresi boyunca Ünye Belediyesi’ni ekonomik anlamda güçlü belediyeler arasında yer almasını sağladıklarını da ifade ederek, “Biz bu süreçte önemli bir şeyi daha başardık. Hep birlikte Ünye’de ne ahlaki ne de akçeli anlamda hiçbir işe karışmadık ve yolsuzluğun konuşulmadığı bir süreci birlikte yaşayarak hizmet ettik. Sahada sizlerle bu mücadeleyi vererek bu projelerimizi hayata geçirdik” dedi.

Başkan Tavlı, “İşçi Kardeşlerimizin Maaşlarına %105 Oranında Zam Yaptık”

Ünye Belediyesi çalışanlarını hiçbir zaman enflasyona ezdirmediklerini belirten Başkan Tavlı, “Emeğin aslanları sahada çalışırken eve aşını nasıl götüreceğini düşünmesin dedik. Çalışan kadrolu işçilerimizin yılbaşı itibariyle sona eren sözleşmelerini bugün yaptığımız anlaşma ile yeniledik. Buna göre işçi kardeşlerimizin maaşlarına %105 oranında zam yaptık. Ayrıca bu kardeşlerimiz her 6 ayda bir memurlara gelen zam oranı kadar zam alacaklar. Bu maaş zammı yılbaşından itibaren aradaki fark hesaplanarak mart ayı itibariyle hesaplara yatırılacak. Ramazan Bayramı’nda aldıkları 340 TL ikramiyeyi bin liraya çıkardık. Ayrıca Kurban Bayramı’na da bin lira ikramiye verilmesini kararlaştırdık. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “ÜNBEL Çalışanlarımızı da Enflasyona Ezdirmedik”

Başkan Tavlı ÜNBEL çalışanlarının da sözleşme yenileme tarihinin Temmuz ayında olduğunu hatırlatarak ek maddelerle maaşlarında iyileştirme yaptıklarının müjdesini verdi. Başkan Tavlı, “Belediyemizde ÜNBEL üzerinden çalışan kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimizin sözleşmeleri Temmuz ayına kadar devam ediyor. Bu kardeşlerimiz de sahada çalışırken evine nasıl aş götüreceğini düşünmemesi lazım dedik, sözleşmelerine ek maddeler ekledik. Buna göre işçi kardeşlerimizin yevmiyelerini 950 liraya yükselttik. Yemek ücretini 55 liradan 80 liraya yükselttik. 45 saatin üzerindeki çalışmalarda Cumartesi gününü de mesai olarak güncelledik. Bu zamlı maaşlarını şubat ayından geçerli olmak üzere mart ayı maaşlarında işçi kardeşlerimize ödeyeceğiz. Gecemizi gündüzümüze katarak bizden hizmet bekleyen hemşehrilerime de el ele gönül gönüle hizmet etmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Keskin, “Başkanımız Her Zaman İşçilerimizin Yanında Oldu”

Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin ise Başkan Tavlı’ya işçiler adına teşekkür ederek, “Başkanımız her zaman işçilerimizin yanında oldu. Başkanımızın bu tavrını HİZMET-İŞ Sendikası olarak, son derece önemsediğimizi belirtmek isterim. Değerli belediye başkanımızın bunu bilmesi ve bizlerle olan diyaloglarını buna göre yürütmesinden onur duyuyoruz. Toplu iş sözleşmemiz ve ek protokolümüz hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sözleşme protokolü imzalandı. Plaket ve çiçek takdiminin ardından tören toplu fotoğraf ile sona erdi. Törende Ordu Şube Başkanı Furkan Yavuz, Ünye Belediyesi Başkan Yardımcıları hazır bulundu.