Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÜNİVERSİTE KAYITLARI SONA ERDİ

463
Reklamı Gizle

YKS tercih sonuçlarına göre bir bölüme yerleşen adaylar için yüz yüze yapılacak üniversite kayıtları bugün sona eriyor. Adaylardan kayıt sırasında lise diploması ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, vesikalık fotoğraf gibi belgeler talep ediliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 19 Ağustos’ta açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıtları 28 Ağustos Pazartesi günü başladı. Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden 30 Ağustos’a kadar kabul edildi. Yüz yüze kayıt yaptırmak isteyenler için ise süreç sona erdi.

Üniversitelerin çoğu mesai bitimine kadar kayıt kabul ediyor ancak daha erken saatlerde kayıtları bitiren üniversiteler de mevcut. Kayıt işlemini son güne bırakan adayların, ilgili üniversitenin kayıtlar için belirlediği saat aralığını mutlaka kontrol etmesi gerekiyor.

DİPLOMA VE VESİKALIK FOTOĞRAF GEREKLİ

Adayların kayıt sırasında lise diploması ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, vesikalık fotoğraf gibi belgeleri teslim etmeleri isteniyor. Öğrencilerin öğrenim ücreti ödemeleri gereken bir programa yerleşmeleri halinde ödeme yapıldığına dair dekontu da kayıt sırasında yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

%d blogcu bunu beğendi: