Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

TORUN’DAN İSRAİL’E SERT TEPKİ: “BU BİR VAHŞETTİR”

150
Reklamı Gizle

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, Altınordu Belediyesi Meclisi’nde gerçekleşen bir oturum sırasında İsrail-Filistin savaşı hakkında açıklamalarda bulundu.

Sami Torun, savaşın taraflarından bağımsız olarak sivillerin hedef alınmasını kınayarak, “Özellikle İsrail’in kendini savunma demeçlerinin de çok üstüne çıkan çocuk, genç, yaşlı demeden siviller üzerine yaptığı bombalamalar ve son gün yaşadığımız Filistin’deki bir hastaneye yapılan saldırı bir katliamdır, insanlık, vicdan ve tüm dünya barışı ile bağdaşmayan bir vahşettir” dedi.

Savaşın artık savaş olmaktan çıktığını ifade eden Torun, “Bu artık bir savaş olmaktan çıkmış, devletlerin kendini savunma hakkından çıkmış, İsrail’in Filistinli siviller üzerinde soykırım yapma girişimine dönüşmüştür, Filistinli vatandaşları Gazze’de sıkıştırarak kundaktaki bebeklerin bile en insanlık dışı bombalar kullanılarak katledilmesi hepimizin içini sızlatmaktadır” diye ekledi.

Gazi Mustafa Atatürk’ün öngörülü liderliğine vurgu yaparak, Torun, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında önderimiz Gazi Mustafa Atatürk’ün ne kadar büyük ve öngörülü bir lider olduğu ve böyle bir lidere sahip olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuz bir kez daha göz önüne çıkmış, atamızın ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözleri ile asıl önemli olanın, yurtta ve dünyada sağlanacak barış olduğu ve sınırlarımıza yakın bölgelerdeki savaşların da bizleri olumsuz etkilemesine karşı en doğru çözümün yurtiçinde ve dışında sulh için mücadele etmek olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

Sami Torun, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmanın artık savaş olmanın ötesinde bir soykırım girişimine dönüştüğünü belirterek, “Şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz, diliyoruz ki bu çatışma büyümesin, çevre ülkelere de sirayet etmesin ve bütün dünya büyük bir kaosa sürüklenmesin” dedi.

Torun, konuşmasını Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit ve gazileri saygıyla anarak tamamladı.

%d blogcu bunu beğendi: