Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Vali Erol’un Başkanlığında Yapıldı

118
Reklamı Gizle
5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve uygulama Yönetmeliği kapsamında her ay gerçekleştirilen Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Vali Muammer Erol’una başkanlığında yapıldı.
Toplantıya, Vali Muammer Erol’un yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, İl Defterdarı İbrahim Bayraktar, İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Hüseyin Öztürk, DSİ 75. Şube Müdürü Vekili Eser Şahin, OBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkan Vekili Taner Şendere, ODÜ Öğretim Üyesi Dr. Ferhat Türkmen, Ziraat Odaları Birliği Koordinasyon Başkanı Arslan Soydan, Ziraat Mühendisi Mehmet Zafer Aydemir, TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Aydın Murat katıldı.
Toprak Koruma Kurulu Toplantısı öncesinde Vali Muammer Erol, Kurul üyeleri ile birlikte toplantı gündeminde yer alan Akkuş, Aybastı ve Fatsa ilçelerindeki tarım arazilerini yerinde inceledi.
Arazi üzerinde yapılan incelemenin ardından toplanan Toprak Koruma Kurulu’na, taleplere ilişkin bir sunum yapılarak, detaylı bilgilendirmede bulunuldu.
Yapılan sunumun ardından kurul üyeleri, toplantı gündeminde yer alan talepleri değerlendirerek, karara bağladı.
Toprak Koruma Kurulu’nda alınacak kararların önemli olduğuna dikkat çeken Vali Muammer Erol, “ÇED başvurularında olduğu gibi Toprak Koruma Kurulu gündemine gelen talepleri de yerinde görüp, değerlendiriyoruz. Alacağımız kararlarda kamu yararını gözetmeliyiz. Onun için de arazi üzerinde inceleme ve değerlendirme yapmamız gerekiyor. Bundan önceki toplantımızda yaptığımız gibi bugün de kurulumuzun gündeminde yer alan ve Akkuş, Aybastı ve Fatsa ilçelerimizde bulunan arazileri kurul üyelerimizle birlikte yerinde inceledik. Bundaki amacımız da en doğru kararı vermektir” diye konuştu.