ŞANLITÜRK: BAYRAMIMIZ, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMANIN SİMGESİDİR

228
Reklamı Gizle

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Kurban Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajda, Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesi olduğunu belirtti.

Milletvekili Şanlıtürk, mesajında; “Çok şükür Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın; kurban ibadetinin insani, vicdani ve İslami mükafatlarına layık olabilmenin yeni bir fırsat dönemine kavuşmanın huzuru içindeyiz.
Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun manevi delil ve kefaretidir.

Bunun yanında Kurban ibadeti; Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. Nitekim Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir” dedi.

Şanlıtürk, mesajının devamında ise; “Toplum hayatımızın düzen ve denge halinde, huzur ve güven dahilinde sürdürülebilir bir nitelik kazanabilmesi adına bayramın ahlaki ve manevi mesajına; ihsan, ikram ve cömertlik çağrısına riayet ve sadakat gösterilmesi halisane dileğimdir.

Küslerin barışıp kucaklaşması, dargın gönüller arasındaki buzların erimesi, sıla-i rahim ruhunun vatanımızın her yöresinde tıpkı bir bayrak gibi yükselmesi yürekten niyazımdır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatandaşlarımızın, Türk-İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.

“KUTSAL TOPRAKLARDA BULUNAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SAĞLICAKLA DÖNMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Bayram tatili münasebetiyle yollara düşen kardeşlerimizin kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine ve sevenlerine saadet içinde kavuşmalarını diliyorum.

“Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, ibadetlerinin makbul olmasını, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle temenni ediyorum. Kurban Bayramı’mız kutlu, Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” diye konuştu.