PEDALLAR SAĞLIK İÇİN ÇEVRİLDİ

338
Reklamı Gizle

Ordu’nun Aybastı ilçesinde 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan ’Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında bisiklet turu düzenledi.

16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan ’Avrupa Hareketlilik Haftası’ nedeniyle, Aybastı şehir merkezinde bisiklet turu düzenledi. Aybastı Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlikte “Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Yöntemleri İle Şehrini Keşfet Gelecek Enerjini Koru” sloganıyla gerçekleştirilen bisiklet turuna 7’den 70’e herkes kaskını ve bisikletini alarak katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği etkinlikte Aybastı Atatürk Ortaokulu öğrencileri, ellerinde bulunan çeşitli pankartlarla farkındalık yarattı.

Farkındalık günde caddeleri boşaltarak pedal çevirdiklerini ifade eden Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, “Hem sağlığınızı hem de doğayı korumak için bisiklete binmeye veya yürümeye ne dersiniz? Dünyada pek çok kişi sağlıklı ve doğa ile uyumlu bir yaşam için ulaşımda otomobil kullanmıyor. Dünya Otomobilsiz Yaşam Gününde bizde farkındalık için caddeyi boşaltıp pedal çevirdik” dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılan farkındalık etkinliği şehrin caddelerinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir