ÖZÇELİK: “ÇANAKKALE, ŞEHİTLER DİYARIDIR”

606
Reklamı Gizle

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, mesajında; “Vatan toprağını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen koruyan kahraman ecdadımızın izinde olmaya devam edeceğiz. Çanakkale; Türk milletinin hürriyet ve istikbali mevzubahis olduğunda yazdığı destanı, sonsuza dek hatırlatacak şehitler diyarıdır” dedi.

Başkan Özçelik, mesajının devamında ise; “Çanakkale’yi anlamlı kılan bir başka hususiyeti de, bir milletin aynı ülkü etrafında birlik ve beraberlik içerisinde toplanmasıdır. Bu kenetlenme sayesinde Türk milletini yok etmek isteyen düşmanlar bozguna uğratılmış ve yeni zaferlere ilham kaynağı olmuştur. Ebediyen sürecek olan bu birlikteliği de kimse yıkamayacaktır. Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikâyesi bulunan ve Çanakkale’yi geçilmez kılarak verdikleri mücadeleyle düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar çok gurur duysak azdır.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” diye konuştu.