Ormancılık Günü Münasebetiyle Fidan Dikimi Yapıldı

153
Reklamı Gizle
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında fidan dikim töreni düzenlendi.
Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen fidan dikim törenine, Vali Muammer Erol, Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Yaslıkaya, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Ordu Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Şeref Cınbırtoğlu, TMO Ordu Başmüdürü Yusuf Akay, okul yöneticileri ile öğrenciler katıldı.
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle düzenlenen törende Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Şeref Cınbırtoğlu yaptığı konuşmada, “Her sene olduğu gibi ormancılığın tanıtılması ile orman ve ağaç sevgisine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ormanlar milli servetimizdir” diye konuştu.
Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Yaslıkaya ise yaptığı konuşmada, ormanların kendini yenileyebilir kaynaklardan bir tanesi olduğunu belirterek, bu nedenle korunması ve geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Yaslıkaya, bozuk orman alanlarının imarı ve ihyası, çok yönlü fayda sağlayacak şekilde işletilmesi ve gelecek nesillere teslim edilmesi vesilesiyle Orman Genel Müdürlüğünün asli görevi olduğunu söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından enstitü bahçesinde oluşturulan alanda fidan dikimi gerçekleştirildi.