Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ORDU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAVALİMANI VE OTOGARLARDA KARŞILANDI

449
Reklamı Gizle

2023-2024 Yükseköğretim yılının başlamasıyla birlikte Ordu’ya gelmeye başlayan Ordu Üniversitesi öğrencileri otogar ve havalimanında ikramlarla karşılandı.

2023-2024 Yükseköğretim yılının başlamasıyla birlikte yapılan hazırlıklar ve planlamalar doğrultusunda Ordu da üniversite öğrenimi görmek için gelen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanan Yurt yerleştirme sonuçları ile birlikte hareketlilik başladı. GSB Ordu Yurtlarını tercih eden ve açıklanan sonuçlara göre tamamı yerleştirilen öğrencilerin Online kayıt işlemleri tamamlanmış olup, Yurtların kapılarını açmasıyla birlikte, gerek Velilerin gerekse öğrencilerin ulaşımıyla birlikte yurt kayıtları devam ediyor.

Ordu-Giresun Havalimanına, Ünye Otogarı, Fatsa Otogarı, Altınordu Otogarı ve Üniversite yerleşkesi olmak üzere altı ayrı noktada standlar kuruldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı açıklamada, “Yeni dönem başlıyor inşallah bu sene de tempoyu bozmadan devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve Ordu Valiliğimizin destekleriyle Gençlerimizin vakit geçirdiği her nokta çalışmalar yaptık, yemekhaneler, peyzaj alanları, Genç Ofisler, Etüt Odaları spor sahaları gibi yerler kazandırdık.  Öğrencilerimiz memleketlerinden gelmeye başladı, Ordu’ya ayak bastıkları ilk noktadan itibaren bizleri görecekler. 24 Gençlik Çalışanımız ve 29 gönüllü gencimiz bu noktalara dağılmış durumdalar ve karşılamaya başladılar, Yurtlarımızda da Personellerimiz ile birlikte karşılaşama noktaları oluşturduk. İlk karşılamada ulaşım noktasında ve şehrimize ilk kez gelen öğrencilerimiz için ulaşım noktasında destek sağlıyoruz. Yoğun olarak Otogar ve Havalimanında karşılaşama noktaları oluşturduk, yine Yurtlarımız da Öğrenci ve Velilerimizi çeşitli ikramlarla karşılıyoruz. Eğitim süreleri boyunca da yanlarında olmaya, sorunlarıyla ilgilenmeye, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi birçok faaliyet ve programlarla gençlerimizle buluşacağız. Yeni Eğitim yılının gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, yeni yuvanıza hoş geldiniz diyoruz” ifadelerine yer verildi.

%d