Fevzi Çakmak Âdem Kaya’yı Bağrına Bastı

339
Reklamı Gizle

Ordu’nun Ünye ilçesinin en büyük mahallelerinden birisi olan Fevzi Çakmak Mahallesi’nde sevilen muhtar adayı Adem Kaya, aday çalışmaları için kolları sıvayarak vatandaşlarına destek ziyareti gerçekleştirdi.

Ünye’nin en büyük mahallelerinden birisi olan Fevzi Çakmak Mahallesinde yıllardır esnaflık yaparak aktif siyasette de yer alan Adem Kaya, vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisini karşılıksız bırakmadı. Özellikle FEKSADER (Fevzi Çakmak Kültür Sanat Ve Spor Kulübü) derneğini kurarak mahallesi için eksikliklerin giderilmesi ve iyileştirilmesi için verdiği mücadelelerde adından sıkça söz edilen Adem Kaya, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Yerel Seçim çalışmalarını sıkı tutuyor.

“Gitmedik Cadde, Gezmedik Sokak Bırakmayacağım”

Mahalle halkının teveccühü ile bir muhtarlık yarışına girerek iyi bir hizmet için yola çıktığını ifade eden Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtar Adayı Adem Kaya, “Öncelikle mahalle halkıma teşekkür ederim. Bu gün burada mahallemdeki sorunlarımızın bilinci ile yola çıkmış bulunuyorum. Amacımız en iyi hizmetle beraber vatandaşlarımızın gönlünde bir yer edinmektir. Tabi ki mahalle olarak sorunlarımız var. Çözüm için planladığımız çalışmalarımız var. Sosyal ve kültürel olarak gelişime yönelik bir çok projelerimiz var. Önceliğimiz ara sokaklarda yapılması gereken yollara müdahale edeceğiz. Vatandaş ve belediye iş birliğini sıkı tutarak sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edeceğiz” dedi.

“Önceliğimiz Gençlerimiz”

Muhtar olması durumunda mahallesinde bulunan gençleri de unutmayarak onlarla alakalı çalışmaları planladığını ifade eden Adem Kaya, “ Genç, yaşlı ev hanımlarımıza yönelik mutlaka yapmamız gereken projelerimiz var. Önceliğimiz tabi ki gençlerimiz. Çünkü onların geleceklerini sağlam tutmak hem memleketimiz için hem de mahallemiz için olmazsa olmazımızdır. Mahallemizde bulunan sosyal tesisin çok amaçlı kullanılmasına yönelik çalışmalar yapacağız. Bunlar hobi atölyeleri, enstrüman kursları, el sanatları ve buna benzer bir çok kurslar düzenlenmesine yönelik çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

“ Sorunlara Hakimiz”

Mahallenin bazı bölgelerinde yıllardır kanayan yara haline gelen yol sorunlarına neşter vurarak öncelikli çözülecek sorunlar arasında olduğunu söyleyen Kaya, “ Mahallemizin bazı sokakları halen parke taşıyla döşenmiş ve bakımsız halde kaderine terk edilmiştir. Gittiğimiz bir çok kapıda vatandaşlarımızın bizlerden talepleri eski bekçi mahallesi dediğimiz alanın yani Söğütlü Sokak üzerindeki yolun bir an önce sıcak asfalta kavuşturulması için çalışacağız. Göreve geldiğimiz anda vatandaşlarımızın bizlere teveccüh ettiği anda ilk işimiz mutlaka bu olacaktır. Oturarak muhtarlık değil, mücadeleyle ve istişarelerle bu görevi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Muhtarlık Görev ve Sorumlulukları Sadece Bunlardan İbaret Değil”

Muhtarlık görevinin birçok sorumluluk gerektiğine dikkat çekerek mahallenin asayiş problemlerinin de en aza indirmek için mücadele edeceğini söyleyen Kaya, “ Mahallemizde uyuşturucu kullanan gençlerimizle ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşerek çözüm aşamasında çalışmalarımız olacaktır. Laf üzerine değil, mahallemizin geleceğine yön verecek projelerle geliyoruz. İnşallah mahalle halkım bu kutsal görevi bizlere layık gördüklerinde elimizden gelenin fazlasından ziyade bir muhtarlık görevinin nasıl yürütüldüğünü hep birlikte göreceğiz. Ben halkımdan sadece şunu istiyorum. Yapacağımız her çalışmamızda, her mücadelemizde birlikte karar verecek, birlikte hareket edecek ve birlikte başaracağız. Bunun için diyorum ki; Gelin Başarımızı Birlikte Planlayalım” diye sözlerini tamamladı.