Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BÜYÜKŞEHİRDEN ÇATALPINAR’A MODERN ALT VE ÜSTYAPI

324
Reklamı Gizle

Ordu’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde yol ve su sorunlarını en aza indirme çalışmaları aralıksız sürüyor. Zorlu arazi koşulları ve dağınık yerleşim olmasına rağmen ilçelerde alt ve üstyapı yatırımları sabır ve azimle hayata geçiriliyor.

19 ilçede yapılan yol ve su yatırımlarından Çatalpınar da nasibini aldı. 2019 yılından bu yana Çatalpınar ilçesinin yol ve su sorunu önemli ölçüde çözüldü.

İÇME SUYU VE KANALİZASYON HATLARI YENİLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana Çatalpınar ilçesinde önemli alt ve üstyapı yatırımlarını hayata geçirdi.

OSKİ, Çatalpınar ilçesinde yaklaşık 55 bin 666 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. Yine ilçede 7 bin 717 metre kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdi.

Muhtemel kuraklık ve içme suyu sorununa karşı ilçenin değişik noktalarında 3 adet gölet çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, 1 adet su alma yapısının inşasını yaptı.

ÇATALPINAR’DA BİRÇOK MAHALLE ASFALT VE BETON YOLA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasından sonra çalışmalarına hız veren ekipler Çatalpınar ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza attı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Çatalpınar’da 2019 yılından bu yana 51 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama yapılırken 87 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 1,848 metre yağmursuyu hattı, 156 metre menfez, 3 bin 872 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

%d blogcu bunu beğendi: