BAŞKAN TAVLI, “İSTİKLAL MARŞI’MIZIN ÖNEMİ VE DEĞERİNİ GELECEĞE TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

100
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Şanlı tarihimizin altın sayfalarından olan Kurtuluş Savaşı sonrası Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme alarak milletimize armağan ettiği İstiklal Marşımız, tüm dünyada eşsiz bir değere sahiptir. Biz de bu değeri geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Milli Şairimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda sınırlı imkanlara rağmen gösterdiği üstün kahramanlık örneğinin dünyada eşi ve benzerinin olmadığını belirterek Milli mücadelenin önemine dikkat çekti.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz ecdadımız Kurtuluş Savaşı’nı sınırlı imkanlarla insanüstü mücadele sergileyerek ülkemizin bekası ve bağımsızlığı için kahramanlık destanlarıyla kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı sonrası, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Kahraman Ordumuza” hitaben yazmış olduğu İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmiştir. Dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele örneğinin sergilendiği Kurtuluş Savaşı sonrası Türk Milleti’nin azmini, cesaretini ve kahramanlığını tüm dünya bir kez daha görmüştür. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, kazanılan zaferimizi en güzel şekilde izah etmektedir. Vatanımızın kazanılmasının ardından bize ve gelecek neslimize de önemli mesajlar veren İstiklal Marşı’mızın önemi ve taşıdığı değeri biliyor, gelecek nesillere aktarma gayretimizi dün olduğu gibi bugün de sürdürüyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 103. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve kurtuluş savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”