Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Almanya Yurt Dışı Türkler Derneği Toplantı Düzenledi

68
Reklamı Gizle

Almanya Yurt Dışı Türkler Derneği’nin (Deutsc-Turkischer  Gewerbebund  Rhein-Main  e.V) Turizm Seyahat Acentaları ve İş İnsanlarına yönelik Geleneksel Yemekli Toplantısı, Başkan Turgut SEZGİN’in daveti üzerine 22 Mart 2024 tarihinde Congresium-Conference & Event Center’da düzenlenmiştir.

Söz konusu toplantıya T.C. Frankfurt Başkonsolosu, T.C. Mainz Başkonsolosu, Frankfurt Başkonsolosluğu, Turizm Ataşesi, Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi, THY Frankfurt Müdürü, Almanya Müsiad başkanı ile ilimizin tarihi, turistik ve kültürel yönden tanıtımını yapmak ve görüşmelerde bulunmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak katılmıştır.

Programa Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal GÜRGENCİ ile katılan ve Almanya’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Toparlak, Orta ve Doğu Karadeniz ile Ordu’nun kültür ve turizm potansiyeli konularında görüşme ve istişarelerde bulunmuştur.  Frankfurt ve Mainz şehirlerinde gerçekleşen program kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem TUNÇER, Mainz Başkonsolosu M. Akif İNAM, Frankfurt Türk Hava Yolları Müdürü H. Serkan BİNYAR, Frankfurt Eğitim Ataşesi Doç. Dr. M. Fatih KILIÇ, Frankfurt Turizm Ataşesi Ahmet ALEMDAR’ı ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, Almanya ziyaretinin bölge ve Ordu’nun tanıtımı adına önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.