Vali Sonel ve Başkan Güler, İşçilerle Birlikte Fındık Topladı

225
Reklamı Gizle

Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda oluşturulan Komisyon tarafından belirlenen tarihe göre, Ordu’nun sahil kesiminde fındık hasadına başlandı.
Fındık hasadına başlanması münasebetiyle Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçesinin Delikkaya mahallesinde Yalçın Topkaya’ya ait fındık bahçesinde işçilerle birlikte fındık hasadında bulundu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan’ın da eşlik ettiği fındık hasadında, sabahın erken saatlerinde işçilerle birlikte fındık bahçesine giren Vali Tuncay Sonel, beline sepeti takarak, daldan fındık topladı.
Bahçe sahibi Yalçın Topkaya’ya nezdinde tüm fındık üreticilerine bol ve bereketli bir hasat dönemi dileyen Vali Tuncal Sonel, fındık toplayan işçilere de kolaylıklar dileğinde bulundu.
Fındık toplama molasında fındık işçileriyle bir süre sohbette bulunan Vali Sonel, işçilerden fındık kültürüne dair bilgiler edindi.
Vali Tuncay Sonel ile birlikte fındık toplayan işçiler de sevinçlerini ve mutluluklarını dile getirerek, “İlk defa bir fındık bahçesinde Vali gördük. Bizlerle birlikte beline sepeti bağlayarak fındık toplayan Valiye şahit oluyoruz. Çok mutlu olduk. Sayın Valimiz, bizden önce bahçeye gelmiş. Buna da çok şaşırdık. Bizleri şereflendirdi. Bahçemizi şenlendirdi. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştular.
Fındık hasadının resmen başlaması dolayısıyla bir değerlendirmede bulunan Vali Tuncay Sonel, “Hem Ordu’muz için, hem ülkemiz için çok önemli olan bu yeşil altın olan fındığımızı toplama sezonu bugün başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kıymetli Bakanımız,İl Tarım ve Orman Müdürümüz ve çiftçi kardeşlerimiz ile birlikte fındık bahçesindeyiz. 2020 fındık sezonu tüm üreticilerimize hayırlı, uğurlu olsun. Bol ve bereketli olsun. Kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir değerlendirme yaparak, “Bu yıl fındık sezonunu açıyoruz. Allah bereketli etsin, hayırlı etsin, bol kazançlı etsin. Yeşil altını dallarından toplamaya Sayın Valimizle birlikte, değerli arkadaşlarımızla, iş arkadaşlarımızla, dayı başımızla birlikte başladık. İnşallah bereketli bir yıl olur. İnşallah hem ülkemize, milletimize hayırlı olur, bol kazançlı olur, bereketli olur diye düşünüyorum. Allah kazadan beladan korusun, bol kazançlı, bereketli bir yıl nasip etsin bizlere” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir