Yeni Yıla Buruk Giriyoruz

349
Reklamı Gizle
Müdür Tokgöz: “Okullar Dönüşümlü Olarak Başlıyor”
Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla 2020-2021 Eğitim-Öğretim İlköğretim yılı eğitim haftası başlamış oldu.

Tüm dünyayı tehdit eden Covid-19 salgını, hayatın çok alanını tehdit ettiği gibi en çok da öğrencilerin okul hayatını etkiledi. 21 Eylül’de açılacak okullar için kontrollü bir dönemin başlayacağı yeni dönemde, pandemi sürecinde bir takım önlemler alındı.
Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen eğitim haftası açılış töreni, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.
Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, program sonrası yaptığı basın açıklamasında;
“Öncelikle, 14-18 Eylül 2020 eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun. 21 Eylül’de okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için dönüşümlü olacak şekilde, haftada bir (1) gün olmak kaydıyla okullarımızı açacağız. Daha sonraki hafta yine, haftada 2 gün olmak suretiyle okullarımızı okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerimiz için dönüşümlü olarak açacağız. Daha sonrasında ise, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda eğitim ve öğretime devam edeceğiz. Bu yıl 1820 öğrencimiz 1. Sınıflara kaydoldu.
-Eksiğimiz Yok!
Şu anda okullarımız hazır. Hijyen konusunda eksiğimiz yok. Öğretmen eksiğimiz yok. Ünye Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde toplamda 27 bin öğrencimiz bulunuyor. Özel okullar bünyesindeki öğretmen sayımızla birlikte toplam 2011 öğretmenimiz de görevlerinin başında bulunuyor. Pandemi sürecinin sonra ermesi ile İnşallah güçlenerek devam edeceğiz. Ben, yeni dönemin öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir