Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi'nden, Aşure İkramı

177
Reklamı Gizle

Aşure Dağıtımı Ünye Belediyesi, vatandaşlara aşure dağıttı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen aşure dağıtımında konuşan Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, “Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesidir.” dedi.
 
Ünye Belediyesi, vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına aşure ikramında bulundu. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen aşure ikramı öncesi Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel ile Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Ünye Devlet Hastanesi ile Özel Çakırtepe Hastanesi çalışanları için bu kurumlara aşure götürdüler.
-Vatandaşlara aşure ikramı meydanda yapıldı-
Ünye Belediyesi tarafından hazırlatılan aşurelerin ikramı, Cumhuriyet Meydanı’nda pandemi tedbirlerine uyularak gerçekleştirildi. Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, aşure ikramında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
-“Birbirimizi hoşgörü içinde kucaklamalıyız”-
Aşure geleneğinin asırlardır sürdüğüne dikkat çeken Başkan Vekili Gürel, şunları söyledi:
“Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesidir. Milletimiz asırlardır sürdürdüğü bu gelenekle, aynı sevinci, aynı tasayı beraberce paylaşmaya devam etmektedir. Birbirimizi hoşgörü içinde kucaklamalıyız. Bu çerçevede düzenlediğimiz aşure etkinliği örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına önemli. Yaptığımız bu etkinlikle halkımıza aşure geleneğini yeniden hatırlamış oluyoruz. Bu günler millet olarak kaynaşmamız adına büyük önem arz ediyor.”
-Başkan Tavlı’dan selam var-
Konuşmasında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın da selamını vatandaşlara ileten Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, “Aşure ikramı öncesi Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı ile telefon görüşmesi yaptım. Kendilerinin tüm hemşehrilerine selamı var. İnşallah kısa süre sonra görevinin başında olacak.  Bu vesileyle muharrem ayının ülkemize birlik, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Başkan Vekili Orhan Gürel’in konuşmasının ardından aşure dağıtımı gerçekleştirildi.
Aşure dağıtımına Başkan Vekili Gürel’in yanı sıra, Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir