Güzelkale ile Kale Yer Değiştirdi

301
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesinin bu ay ki Meclis toplantısında, Ünye Kalesinin bulunduğu mahallenin adının Güzelkale, kalesi bulunmayan mahallenin adının ise Kale Mahallesi olmasından kaynaklanan sorun görüşüldü.

Toplantıda, Güzelkale Mahallesinin isminin Kale Mahallesi, Kale Mahallesinin ise Güzelkale Mahallesi olarak değiştirilmesi görüşülerek komisyona havale edildi.
Ünye Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın başkanlığında Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
Fındık fiyatıyla çifte bayram..
Meclis toplantısında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tüm Ünyeli vatandaşların, meclis üyelerinin ve İslam aleminin geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayram öncesi açıkladığı fındık fiyatıyla vatandaşların çifte bayram yaşadığını söyledi.
8 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında maddelerden 5 tanesi imarla ilgili olup görüşülen maddelerden bir tane kabul, bir tanesi reddedilirken 3 tanesi ise imar komisyonuna havale edildi.
Kale ile Güzelkale adları değiş tokuş
Gündemde görüşülen bir maddede, Ünye Kale’sinin bulunduğu mahallenin isminin Güzelkale, kale bulunmayan mahallenin isminin ise Kale Mahalle olmasından dolayı burayı gezip görmek isteyen ziyaretçiler açısından karmaşıklığa sebep olduğu için Güzelkale Mahallesinin isminin Kale Mahallesi, Kale Mahallesinin ise Güzelkale Mahallesi olarak değiştirilmesi görüşülerek komisyona havale edildi.
Kale ziyaretçileri sıkıntı yaşıyor
Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kale’mizin bulunduğu mahallemizin ismi Güzelkale, Kale’nin bulunmadığı mahallenin ismi ise Kale. Kaleyi ziyaret etmek isteyenlerden bazıları kale bulunmayan ancak adı Kale olan mahalleye gidiyor. Bu nedenle sıkıntı ve sorunlar yaşanıyor. Bunu gidermek için Güzelkale Mahallesine Kale ismi verilmesi, Kale Mahallesine ise Güzelkale Mahallesi ismi verilmesini komisyona havale ediyoruz. Komisyondan çıkan karar doğrultusunda bu konuyu önümüzdeki Meclis’te tekrar görüşüp karara bağlayacağız”dedi.
Ünye Limanı imar planlarında değişiklik kabul edildi
Gündemde görüşülen diğer maddede Cevizdere Mahallesinde bulunan Ünye Limanının yeniden düzenlenmesi amacıyla “Ünye Limanı” amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ilave ve değişikliği hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kurum görüşü ve Meclis kararı alınması talebi görüşülerek “Ünye Limanı” amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ilave ve değişikliği konusu kabul edildi.
Büyükşehir Belediyemiz Limanımızı büyütüyor
Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ünye’ye yapılacak olan liman çalışması ile ilgili Meclis kararı alınmasını istiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından limanın mevcut alanda büyütülme çalışması var. Ordumuz, tüm ilçelerimiz ve Karadeniz için önem arz eden Ünye limanımızın büyütülmesine Meclis olarak vesile olduk.
Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu güzel hizmeti Ünye’ye kazandırılması noktasında ciddi gayretlerinin olduğunu biliyoruz. İnşallah bunun Ünye’ye en kısa zamanda kazandırıldığı günleri hep birlikte yaşayalım istiyoruz”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir