E-Sınav İlk Kez Yapıldı

223
Reklamı Gizle

E.-Sınav merkezinde ilk kez Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu sınavı yapıldı. Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan E-Sınav merkezinde ilk sınav gerçekleşti.
Adaylar böylelikle sınav için bundan böyle Ordu’ya gitmek zorunda kalmayacak. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon hedeflerinden biri olan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Atınordu’da kurulan E-Sınav Merkezi’nin ardından Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde E-Sınav merkezinin kurulumu tamamlandı. Ünye E-Sınav Merkezi’nde aynı anda 22 öğrenci/kursiyer internet üzerinden sınava girebilecek. Bu kapsamda ilk sınav hafta sonu gerçekleştirildi. Adaylar sınav salonunda pandemi tedbirleri ile alındı. E-Sınav Merkezi’nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları gerçekleştirildi. Sınav merkezinde ayrıca Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının “online” olarak yapılması da planlanıyor.
E-sınav merkezinde adayların randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilmeleri amaçlanırken ilk uygulama sorunsuz bir şekilde sonuçlandı
 
                              
 
                              

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir