Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Başkan Güler "Çamlık'ı Biz Yapıyor ve İşletiyoruz"

508
Reklamı Gizle

Bir süredir Ünye kamuoyunu meşgul eden Ünye Çamlığı ile alakalı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı son noktayı koydu ve Ünye Çamlığı ile alakalı bütün işlemleri biz yapacağız dedi. Bilindiği gibi daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Çamlık Projesinin yap-işlet-devret modeliyle yapılacağını açıklamasının ardından, kamuoyunda projeyle ilgili tedirginlik yaratmıştı.

Uzun zamandır gündemde olan Çamlık Projesi ile ilgili her kafadan ses çıkmaya devam ederken Ünye Belediyesi meclis toplantısında belediye başkanı Tavlı açıklamalarda bulunmuş ve yapılan açıklamaların bilinçli olarak saptırıldığını beyan etmişti.
Ünye’de bazı siyasi partilerin ve bazı STK’ların kamuoyunda yarattığı rahatsızlık sonrası bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptığımız araştırma sonucuna göre Çamlık Projesi yine açıklandığı gibi yap-işlet-devret modeliyle yapılacak. Ancak proje kamuoyuna yansıdığı gibi özel sektör aracılığıyla değil, Ordu Büyükşehir’in iştirakleri olan ORBEL ve ORTUR işbirliğiyle gerçekleştirilecek.
Şuana kadar olduğu gibi İnsanlar Çamlık’a ücretsiz girecek, piknik yapabilecek, gezip vakit geçireceği mesire yeri olmaya devam edecek. Bu nedenle kamuoyunda oluşturmak istenen “Çamlık elden gidiyor” algısının tamamen asılsız olduğu ve siyasi ideolojilere alet edilmeye çalışıldığı anlaşılmıştır
Sonuç itibarı ile Ünyelilerin istemediği bir olay burada hayata geçmeyecektir.

Bir yanıt yazın