Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

245
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nı bakıma aldı. Bakım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sivil toplum kuruluşları ile yapılan istişareler sonucu bakım çalışmalarına aslına uygun şekilde başlandığını söyledi.
Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı, Ünye Belediyesi tarafından bakıma alındı.
Yapılan istişareler sonucu Atatürk Anıtı’nda ve beton kaidesinde yenileme çalışmalarına başlandı.
Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Tavlı, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, anıtın aslına uygun şekilde yenilenerek 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kadar hazır hale getirileceğini belirtti.
-“Ünye’mizin simgesi”-
Atatürk Anıtı’nın görsellik ve boyut olarak Ünye’ye ayrı bir değer kattığını ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:
“Cumhuriyet Meydanı’mızda bulunan Atatürk Anıtı iklimsel şartlar nedeniyle deforme olmuştu. Anıtta yenileme çalışmaları başlatmadan önce, anıtı ilçemize kazandıran Cezmi Atakalb hocamızla, alanında uzman heykeltıraşlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare ettik. Bakımın aslına uygun şekilde yapılabilmesi için titiz bir çalışma yaptık ve heykeltıraşa işi teslim ettik. Yenileme ve bakım işlemi kısa sürede bitirilecek. Atatürk Anıtı, boyut ve görsellik bakımından ilçemizin simgesi. Bu simgeyi yapılacak en doğru ve titiz çalışmayla restore ederek ilçemize kazandıracağız.”          

Bir yanıt yazın