Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ulubey'e Sıcak Asfalt Konforu

519
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulubey ilçesinin Çatallı, Yenimahalle, Sayaca grup yolunda sıcak asfalt çalışması başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sürdürülen çalışmayla birlikte, 6.5 km uzunluğundaki güzergahın konforlu bir yapıya kavuşacağını söyledi.
Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt seferberliği sürüyor.  Vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergahları, standardı yüksek bir yapıya kavuşturmak için hızlı ve planlı bir çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, altyapısı tamamlanan bölgeleri ise asfaltla buluşturuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ulubey ilçesinde nüfus yoğunluğunun fazla olduğu 3 mahalleye hizmet verecek yolda, sıcak asfalt çalışması başlattıklarını söyledi.
3 MAHALLE SICAK ASFALTA KAVUŞUYOR
Ulubey ilçesinde birçok noktada çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Güler, “6.5 kilometre uzunluğundaki, Çatallı, Yenimahalle, Sayaca grup yolunda sıcak asfalt çalışmalarını başlattık. Şu anda 1 kilometrelik bölüm geride kaldı. Burası Ulubey ilçemiz için önemli güzergahlardan birisiydi. Uzunmahmut, Başçardak ve Ören mahallelerini kapsayan 6 kilometre uzunluğundaki grup yolunu ikinci kat emisyon asfalta kavuşturduk. Yine Yukarı Kızılen, Şekeroluk Mahallelerini kapsayan güzergahı da emisyon asfaltla buluşturduk” diye konuştu.
TÜRKCAN’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, “Düşünen, Üreten ve Yarışan Ordu’nun mimarı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in destekleriyle ilçemizdeki grup yollarını sıcak asfalt ile buluşturup, ana yollarımızı kalite standardı yüksek, konforlu bir hale getiriyoruz. İlçemize verdiği desteklerden dolayı, kendilerine ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
MUHTAR ATİNKAYA: “BÖLGE HALKI İÇİN ÖNEMLİ BİR YOLDU”
Yenimahalle Muhtarı Yaşar Atinkaya ise “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ulubey Belediye Başkanımız İsa Türkcan’a teşekkür ediyorum. Bu yol bölge halkı için çok önemliydi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın