Rektör Prof. Dr. Orhan Baş’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı           

85
Reklamı Gizle

Topluma öncülük etme, ilham verme ve değişim yaratma konusundaki kararlılıklarıyla öne çıkan kadınlarımız eğitim, bilim, ekonomi, siyaset ve iş dünyası gibi pek çok alanda gerçekleştirmiş oldukları çalışmalarla başarılara imza atmakta, ülkemizin sürdürülebilir büyüme ve kalkınmasına büyük katkılar sağlamaktadır.

Yaşamın her alanında önemli roller üstlenen kadınlarımızın potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve fırsat eşitliğinin sağlaması için toplum olarak üzerimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Bizler de Ordu Üniversitesi olarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadınlarımızın sosyal statülerinin daha da iyileştirilmesi ve kamusal alandaki etkinliklerinin artırılması noktasında çalışmalarımızı sürdürme kararlılığındayız.

Bu önemli gün vesilesiyle Üniversitemizin gelişimine büyük katkı sağlayan kadın akademisyenlerimiz ve tüm kadın personelimiz başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.