Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Çalıntı ve Hacizli Araçları Bir Gecede Parçalayıp Satıyorlar

646
Reklamı Gizle

FATSA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN DEV OPERASYON
Ordu’nun Fatsa ilçesinde, çalıntı araçları parçalayarak sattıkları tespit edilen bir iş yerine düzenlenen operasyon da gözaltına alınan 3 kişiden birisi tutuklanırken, 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Fatsa ilçesinde bir adreste bulunan oto yedek parça ve ikinci el otomobil parçaları satan bir iş yerinde çalıntı araçların gece saatlerinde parçalandığına dair ihbar alan Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, adrese operasyon düzenledi. Yapılan operasyon neticesinde ekipler, sahte plaka takılarak İstanbul ilinden getirilerek, çalıntı bir aracın bahse konu işyerinde parçalandığını, şase numaralarının kesilerek değiştirildiği, parçaların ise işyerinde bulunduğunu tespit etti. Operasyonda, çalıntı araç ile alakalı 3 şahıs gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan birisi tutuklanırken, diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Çok sayıda hacizli araç ve parçaları ele geçirildi
Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen tahkikatla ilgili çalıntı aracın parçalandığı işyerinde yapılan aramada ise çok sayıda araç motor ve kupalarının bulunduğu, bunların numaralarının silindiği ya da sahte numaralar çakıldığı tespit edildi. Çok sayıda hacizli veya rehinli oldukları için satılması mümkün olmayan araçların parçalanarak parça parça piyasada satıldığı anlaşılan incelemelerde, konu ile ilgili soruşturmalara devam edildiği öğrenildi.
 
                                                                                                                                                     

Bir yanıt yazın