Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Milletvekillerinden Rahatsız Mı?

694
Reklamı Gizle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ordu Milletvekillerini radarına aldı. Ordu Milletvekillerinin genel siyaset ve hizmet alanında yeterli görmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sel felaketinin yaşandığı Giresun Dereli’yi ziyaret ettiği 31 Aralık 2020 Pazartesi günü Ordu-Giresun Havalimanındaki karşılamaya Ordu milletvekillerini davet etmediği ortaya çıktı.
ŞEHİT CENAZESİNE KATILMADILAR
Son dönemde yaşanan gelişmeler AK Parti Ordu Milletvekilleri ile Ordu teşkilatını tartışılır hale getirdi. Ordu’daki genel hizmet ve siyaset alanında hizmetten çok siyasi çekişmeleri tercih eden milletvekilleri ve parti teşkilatı geçen hafta yaşanan gelişmelere de kayıtsız kaldı. Giresun-Dereli’de meydana gelen sel felaketinde şehit olan Çamaş ilçesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Erdem Çıtır, şehit oldu. Şehit Erdem Çıtır’ın Çamaş’ta düzenlenen cenaze törenine AK Partili 3 Milletvekilleri katılmazken, CHP Ordu Milletvekilleri Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel cenazede hazır bulundu. AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin ise sadece mezar başına yetişebildi.
Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen harekatta şehit düşen Jandarma Komando Uzman Çavuş Çetin Ak’ın cenazesine 1, yine aynı yerde şehit olan Perşembe Soğukpınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ceyhun Arslantürk’ün cenazesine 1 milletvekilinin katıldı.
Yine milletvekillerinin komşu il Giresun’da meydana gelen sel felaketinde hiçbir çalışma yapmadığı da gözlendi.
MİLLETVEKİLLERİ KARŞILAMAYA DAVET EDİLMEDİ
Ordu’da milletvekillerinin seçim bölgelerindeki sorunlar ile ilgilenmediğine ilişkin rapor alan, teşkilat bünyesinde yaşanan gelişmelerden haberdar olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü Giresun’un Dereli ilçesini ziyaret etti. Ancak ziyaret öncesinde, Ordu milletvekillerinin Ordu-Giresun Havalimanındaki karşılamaya davet edilmediği ortaya çıktı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Cumhurbaşkanlığından aranarak karşılamaya davet edildi. Ancak Başkan Güler, geçirdiği trafik kazası sonrası istirahatte bulunması sebebiyle karşılamaya katılamadı.
Cumhurbaşkanlığı tarafından davet edilmemesine rağmen Milletvekili Metin Gündoğdu’nun havalimanına geldiği gözlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Giresun’daki temaslarında da hiçbir Ordu milletvekilinin bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.
Havalimanındaki karşılamada Ordu Milletvekilleri yer almazken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Giresun Milletvekilleri tam kadro katıldı. 

Bir yanıt yazın