Obb, Çaybaşı İçin Seferber

542
Reklamı Gizle

Sabah saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağış, Çaybaşı ilçesinde etkili oldu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Çaybaşı’nda zarar gören yerleri incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gitti. Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Temiz ve OSKİ Genel Müdürü Murat Us ile birlikte taşkın bölgelerini gezen Alp, olası olumsuzluklara karşı ilçe ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin anında müdahale etmesi için seferber edildiğini söyledi.
“EN AZ ZARARLA ATLATMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”
Geçmiş olsun dileklerini ileten Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Sabah saatlerinde başlayan yağış Çaybaşı ilçemizde ciddi anlamda sıkıntılara yol açtı. Yenicuma Deresi bu yağışla birlikte oldukça kabardı ve çevre araziye sular bastı. Taşkın anlamında burası oldukça sıkıntı yaşıyor. Akkuş’tan başlayıp Aşıklı, Akbaba, Cevizyatak, Yenicuma, Çınar Mahallerinden geçen Yenicuma Deresi belli bir noktaya sönümlendi. Dileriz ki bu yağış daha fazla devam etmez. Devam ederse daha büyük taşkınlara sebebiyet verebilir. Bundan dolayı taşkın olaylarında mümkün mertebe kapalı baks geçişlerinde ve şehre yakın yerlerde bulunan bölümlerde dikkatli olmak gerekmektedir. Sahil ilçelerimizde özellikle Altınordu, Fatsa ve Ünye’de yağmur suyu ekipleri kurduk. Bütün ızgaraları iki ay önceden bu yana temizlemekteyiz. Eğer bugün bu yağışlarla ilçe merkezlerimizde aşırı bir su basması söz konusu olmamışsa yapılan çalışmaların büyük etkisi olmuştur. Sistemli olarak biz işimizi devam ettireceğiz ve alt yapıdaki sıkıntıları büyük oranda aşacağız. Böylece taşkın olaylarını en az zararla atlatma gayreti içerisinde olacağız. Hepimize geçmiş olsun” dedi.
“TEYAKKUZDAYIZ”
Olası olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiğin söyleyen Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, “İlçemizi büyük oranda etkileyen bir yağış gerçekleşti. Meteoroloji uyarılarına göre 50-75 metreküp arasında yağacağı biliniyordu. Çandır, Çağlayan, Acıali, Yenicuma, Namazlı ve Kargalı gibi dere havzalarına yakın olan mahallerimizde yağışların etkisi daha fazla görüldü. Biz teyakkuzdayız. Ani müdahalelere karşı ilçe ve Büyükşehir Belediyesi kadromuzla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in riyasetiyle hazır durumdayız. Tüm hemşehrilerimi de tedbirli olmaya davet ediyorum. Mahsulümüz de ciddi anlamda zayiat oldu. Yollarımız ve menfezlerimiz de ciddi anlamda etkilendi. İlimize ve ilçemize geçmiş olsun. Allah beterinden korusun” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir