Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Balık Avı Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

315
Reklamı Gizle

Fatsa Belediyesi tarafından 26 ve 27 Eylül Cumartesi ve Pazar günü 97 kişinin katıldığı Balık Avı yarışmasında amatör balıkçılar en büyük balığı yakalamak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.
Balık Avı Yarışmasına Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan da katıldı.
Sosyal mesafe kurallarına hassasiyet gösterilerek düzenlenen Balık Avı yarışmasına Fatsa’nın yanı sıra Samsun ve Giresun illerinden de katılım oldu.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ilçemizde ilk defa düzenlenen bu yarışmanın çok daha farklı illerden de katılımın olduğu geleneksel hale gelen bir yarışma olacağının müjdesini verdi.
Balık Avı yarışmasında en büyük balığı yakalayan Kerim Müftüoğlu birinci olurken Taner Kısaç ikinci ve Ömer Faruk Kılıç üçüncü oldu. En büyük balığı tutarak dereceye giren yarışmacılara profesyonel olta ve kupa verildi.
Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen etkinlikte özellikle çocuklarında olta kullanmak istemeleri gözlerden kaçmadı.
“BALIK AVI YARIŞMASINI GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Balık Avı Yarışmasının ödül töreninde yaptığı konuşmada ilçemizde daha önce hiç düzenlenmemiş yarışmanın ilkini düzenlediklerini belirterek, “Yarışmaya olan ilgi bu yarışmanın bize geleneksel hale gelmesi gerektiğini gösterdi. Giresun, Samsun, Ordu ilimizden ve çevre ilçelerimizden yarışmaya katılım oldu. Bu yarışmanın inşallah ikincisinide üçüncüsünü de Pandemi sürecinin olmadığı çok daha yoğun katılımın olduğu bir dönemde gerçekleştirmek nasip olur. Ben öncelikle düşünen yarışan ve üreten Ordu sloganı ile Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde Ordu ilimizde hayata geçen birçok çalışmamızın ötesinde özellikle bu Pandemi sürecinden dolayı sosyal ve kültürel anlamda yapılan faaliyetler de bir takım kısıtlamaların sona erdiği dönemlerde sosyal ve kültürel faaliyetlerle halkımızla birlikte olacağımızın müjdesini vermek isterim. Yalıköy mahallemizdeki geleneksel hale getirdiğimiz 1 Temmuz Kabotaj Bayramını Pandemi nedeniyle hazırlıklarımızı yaptığımız son günde iptal etmek zorunda kalmıştık yine aynı zamanda ilçemizin özlemle beklediği Çınar Festivalimizi 2020 yılı kültür programınıza almıştık fakat Pandemi nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. İlçemizde yapmış olduğumuz bu güzel yarışma ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uygun Pandemi süreci kriterlerine uygun bir etkinlik düzenlemiş olduk. Ben bu yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımıza, özellikle ilçemiz dışından gelen yarışmacılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yarışmada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımızı da şükranlarımı iletiyor ödül almaya hak kazanan yarışmacılarımızı da tebrik ediyorum” dedi.
“BU TÜR YARIŞMALARIN DİĞER İLÇELERİMİZE DE YAYILMASINI ÇOK ARZU EDİYORUM”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise konuşmasında, “Fatsa Belediyemizi böyle güzel bir faaliyet yaptığı için kutluyorum. Fatsa’mızın güzel sahilinde açık havada çok anlamlı bir yarışma yapıldı. Hem zamana karşı hem de doğal güzellikler içerisinde bir yarışmada birlikte olduk. Bu yarışma vesilesiyle güzel bir tanıtım gerçekleşmiş oldu. Gerçekten mutluluğun bir resmi bu. Ulu çınarların gölgesinde güzel ve hoş bir yarışma gerçekleşmiş oldu. Onun için Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve ekibini kutluyor, yarışmaya katılan amatör balıkçılarımızı da tebrik ediyorum. Çok güzel ve temiz bir ortamda bu yarışmayı gerçekleştirdiler. Bu yarışmanın bundan sonra da devam etmesini arzu ediyorum. Bu noktada biz halkımızın hizmetindeyiz. Bu güzel anlamlı çalışmalar neticesinde sportmence bir yarışma ortaya çıktığı için emeği geçen herkesi kutluyorum ve devamını diliyorum. Bu tür yarışmaların diğer ilçelerimize de yayılmasını çok arzu ediyorum” diye konuştu.
Kapıcı İsmet ve İsiyin Emmi tiplemesini canlandıran Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları İlker Taze ve İbrahim Çapkın’ın fındık toplamada kullanılan gero ve bastonla balık tutma gösterileri ve “Rastgele” parodileri ile Balık Avı yarışmasına renk kattılar.

“Balık Avı Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu” için 1 Yorum

  1. Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search
    Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for
    some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
    If you know of any please share. Thanks! You can read similar blog here: List of Backlinks

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir