Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Akkuş'un 19 Mahallesi'ne Hizmet Verecek

358
Reklamı Gizle

İLÇENİN YARISI BU YOLU KULLANIYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş ilçesinde 19 mahalleye konforlu ulaşım sağlayacak grup yolunda çalışma başlattı. İlçenin yüzde 50’sine hitap eden güzergâh, ikinci kat emisyon asfalta kavuşacak.
Ordu’da mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Standardı yüksek yollar için çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akkuş ilçesinde, 19 mahalle yoluna ulaşım sağlayan güzergâhta asfalt çalışması başlattı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, il genelinde devam eden yol çalışmalarının vatandaşların yüzünü güldürdüğünü söyledi.
19 MAHALLEYE HİZMET VERECEK
Akkuş ilçesinde nüfusun yüzde 50’sine hizmet verecek olan yolda çalışma başlattıklarını belirten Başkan Güler, “Kuşçulu, Ortabölme, Alan, Seferli, Akpınar, Yeşilköy, Haliluşağı, Salman, Dağyolu, Ambargüregen, Gürgenliyatak, Çökek, Kargı, Şahin, Çamlıca, Kemikkeriş, Ormancık, Yeni Mahalle ve Çaldere Mahallesi’ne hizmet verecek güzergahı 2. kat emisyon asfalta kavuşturuyoruz. Toplam uzunluğu 16 kilometre olan güzergahın 10 kilometrelik bölümünü emisyon asfaltla buluşturuyoruz” diye konuştu.
BİRÇOK NOKTADA ÇALIŞMA VAR
Akkuş ilçesinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahallelerini birbirine bağlayan güzergahtaki sıcak asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Toplam uzunluğu 10 km olan yolun ilk etapta 5 km’lik bölümünü sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Salman grup yolunda ise beton yol çalışmalarımız sürüyor. Akkuş’ta, OSKİ Genel Müdürlüğü’müz, Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız, Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız ile diğer birimlerimizin önemli çalışmaları var” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: