Yüzde 65’i Tamamlandı

215
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Tayfun Gürsoy Parkı’nda yapılan yenileme çalışmaları %65 oranında tamamlandı.
Kent içinde vatandaşların dinlenip, bolca vakit geçirdiği yerlerden biri olan Tayfun Gürsoy Parkı yenilenen yüzüyle halkın kullanımına hazır hale getiriliyor. İstinat duvarı başta olmak üzere kaldırım, yürüyüş yolu, aydınlatma, kent mobilyaları ile çocuk oyun gruplarının tamamen yenileneceği park, vatandaşların kentsel yaşamı paylaşmasını sağlayacağı gibi sosyal ihtiyaçların giderilmesine de katkı sunacak.
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Proje kapsamında duvar güçlendirme ve park içi yürüyüş yolları yapım işinin tamamlandığı yeni projede 900 metrelik kıyı peyzajı, aydınlatma, oyun grupları ve kent mobilyalarının yerleştirme işi de kısa bir süre içerisinde bitirilerek hayata geçecek.
SOSYAL İHTİYAÇLARIN KARŞILANACAĞI BİR MEKÂN OLACAK”
Parkta yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte halkın dinlenme, eğlenme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı bir mekân olacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Tayfun Gürsoy Parkı’nı sil baştan yeniliyor ve burayı daha modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucunda projenin %65’ini tamamladık. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bu alan çalışmaların bitirilmesiyle birlikte halkımızın dinlenme, eğlenme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı bir mekân olacak. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir