YÜKÜMLÜLERİ SOSYAL HAYATA KAZANDIRAN PROJE

157
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü arasında imzalanan “Yükümlüleri Sosyal Hayata Kazandırma” protokolü kapsamında yükümlüler tarafından üretilen duraklar, yükşehir Belediyesi tarafından il genelinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştiriliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Yükümlüleri sosyal hayata kazandırmak ve onların yeni meslek edinmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında yükümlülere bir gelir kapısı oluştururken hayata atılımlarına da kolaylık sağlıyoruz” dedi.

YÜKÜMLÜLERİ SOSYAL HAYATA KAZANDIRAN PROJE

Durakların Ordu genelinde kurulumunun yapılacağını söyleyen Başkan Güler, “proje kapsamında 1500 adet durak 19 ilçede ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek. Şu anakadar 182 adet durak, alt yapısı tamamlanan noktalara yerleştirildi” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sözlerine şöyle devam etti: “Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Böylece yükümlülere sosyal hayata geçişte kolaylık sağladığımız gibi ekonomiye de katkıda bulunuyoruz. Dolayısıyla şu an oradaki arkadaşlarımızla otobüs durakları yapıyoruz ve 19 ilçeye yerleştiriyoruz. Hem yükümlülere bir gelir oluşturuyor hem de hayata atılımlarında kolaylık sağlıyoruz. 182 adet durağın montajını tamamladık. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d