Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Yaz Meyvelerine Talep Çok

157
Reklamı Gizle

Ünye’de 33 yıllık manavcılık ve balıkçılık yaparak geçimini sürdüren Nuri Dikçi, ırmak sırtında açtığı mana tezgahında satışların iyi olduğunu söyleyerek yaz mevsiminin vazgeçilmesi olan meyvelerin tezgahları uzun bir süre daha süsleyeceğini ifade etti.

Her Çarşamba günü Ünye’nin ırmak sırtında açılan pazarda tezgâhlar, şimdilerde yaz meyvelerinin renkleriyle canlanıyor. Özellikle kiraz, erik, kayısı gibi vitamin dolu meyvelerin tezgâhlarda yerini almasıyla satışların iyiye gittiğini ifade eden 33 yıllık manavcı Nuri Dikçi, satışların geçen seneye oranla azaldığını ancak satışların yinede devam ettiğini söyledi.

“Şimdilerde Mevsimin Meyveleri Tercih Ediliyor”

Yaz ayının vitamin deposu olan meyvelerin vatandaşlar tarafından tüketildiğine dikkat çeken Nuri Dikçi, “89 yılından beri manav ve balıkçılık işiyle uğraşan Nuri Dikci, “Şu anda meyve olarak kiraz, erik, kayısı fiyatları uygun olarak satıyoruz. Ama şeftali, nektar, üzümler biraz pahalı. Onlarda yeni çıktığı için biraz pahalı. Tabi bu fiyatlar böyle kalmaz, zamanla düşer. Ama kiraz, erik ve kayısı şu anda halkın alabileceği fiyatlar ve düşük fiyatlardır. Geçen seneye göre satışlar yarı yarıya düşmüşte olsa çok iyi gidiyor. Günümüz ortamına göre işimiz iyi ve satışlarımız güzel” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: