WUSHUCULARDAN GENÇ’E ZİYARET

164
Reklamı Gizle

2024 Yılında Türkiye Şampiyonalarında ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren Wushu Kung Fu sporcuları, Çin’de gerçekleştirilen 2024 IWUF Uluslararası Davetli Wushu Turnuvasını birincilikle tamamlayan Ordulu Berna Tut, Ordu Wushu Kung fu İl Temsilcisi Savaş Çakmak ve antrenörlerini, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile birlikte Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sayın Sezer Huysuz, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde ağırladı.

Wushu Kung fu Ordu İl Temsilcisi Savaş Çakmak“2024 yılı Wushu federasyonu faaliyet programında yer alan minikler, yıldızlar, gençler, büyükler Türkiye şampiyonası 17-28 Şubat 2024 tarihlerinde Yalova’da gerçekleşti. Ordu ili karması olarak bu müsabakan 11 tanesi altın olmak üzere toplam 39 tane madalyayı ilimize getirmiş bulunmaktayız. Bu başarımızda Gençlik ve Spor İl müdürlüğümüzün bizlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Başarılı olan sporcularımızı ayriyeten teşekkür ederken, müsabakaya katılan sporculara da derece alamasa da oraya gitmenin de bir başarı olduğunu belirtmek istiyorum.” Dedi.

Başarılı Milli Sporcu Berna Tut “ 21-26 Nisan tarihlerinde yapılan Dünya Şampiyonası 36 ülkenin katılımı ile gerçekleşti ve birinci oldum.  Tüm dünyaya İstiklal Marşını dinletmenin haklı gururunu yaşıyorum. Yaklaşık 11 yıldır spor yapıyorum dünya ikinciliği ve üçüncülüğüm vardı. Sonunda dünya şampiyonluğunu da elde ettim. Önümde çok daha uzun yıllar var sağlım el verdiği sürece istiklal marşımızı tüm dünyaya dinletmeyi hedefliyorum. Kasım ayında Avusturalya da yapılacak olan Dünya Kupasına katılmaya hak kazandım. Orda da tüm dünyaya marşımızı dinletip bayrağımızı en yükseğe taşımayı hedefliyorum. Sporcu arkadaşlarıma başarılar diliyorum, önlerinde daha çok yolları var en önemli şey çalışmak ve hedefleri koyduktan sonra her şey gelir. Buralara gelmemde emeği geçen hocalarıma, Savaş Çakmak ve Veda hocama ayriyeten teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “  Bugün mutlu ve gururlu bir günü yaşıyoruz. 2024 yılında Türkiye Şampiyonalarında ve Uluslararası yarışmalarda dereceye giren Wushu kung fu branşımızdaki sporcularımızı, antrenörlerimizi ve il temsilcimizi ağırlıyoruz ve gerçekten Gençlik ve Spor il müdürlüğü binamızı dolduran bir kalabalık var. Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler kategorisinde bu kadar büyük başarı yakalayıp Türkiye’de en başarılı illerin başında olduğumuzdan dolayı il temsilcimize, antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyoruz. Bugün burada sporcularımızı Ordumuzdan yetişen milli gururumuz Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sayın Sezer Huysuz ile beraber ağırlıyoruz ve onun içinde ayrıca gurur duyuyoruz. Sayın federasyon başkanımıza bu vesile ile Ordu’ya spor altyapısına olsun, Judonun gelişimine olsun spor salonlarımızdaki spor malzemeleri ihtiyaçlarına desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Her branşta Ordu’da başarılar geliyor ama bu başarıların en büyüğü wushu kung fu branşından geldi. Bir kez daha sporcularımızı tebrik edip onlara uluslararası yarışmalarda başarılar diliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm imkânları her zaman olduğu gibi gençlerimizin yanında. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Ordu Valimiz Sayın Muammer Erol bizlere destek oluyorlar. İnşallah sporcularımızın sayısı artacaktır ve bu vesile ile başarılar daha da artacaktır. Madalyaların rengi inşallah hep altın olacak inşallah deyip bütün sporcularımızı kutluyorum.” Dedi.

Başarılı sporculara ve antrenörlere hediyeleri takdim edildikten sonra hatıra fotoğrafı çekindiler.