Valimiz Sayın Muammer EROL’un Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 42. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

68
Reklamı Gizle
Ülkemiz ve Mavi Vatanımızın, deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanması aynı zamanda ulusal çıkarlarımızın korunmasında üstlendiği görevleri gece ve gündüz her türlü iklim koşulunda, üstün bir gayret ve başarıyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 42. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.
Sahil Güvenlik Komutanlığımız; hâkim olduğu coğrafyanın stratejik öneminin bilincinde olarak, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması, arama kurtarma görevleri gibi kritik görevleri de ifa ederek, Türkiye’nin denizlerdeki hâkimiyetinde başrol oynayan kuruluşlardan biridir.
Deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız, üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları, her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle bugün olduğu gibi bundan sonrada başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.
Bu vesileyle, 7 gün 24 saat göreve hazır olan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 42’nci kuruluş yıl dönümünü en içten duygularımla kutlayarak değerli mensuplarına başarılar diliyor, milletimizin huzuru ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.