Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Vali Tuncay Sonel’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

194
Reklamı Gizle
Aziz Milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti; köklü, büyük, güçlü, demokratik ve sosyal hukuk devleti olarak pek çok ülke için örnek ve model bir devlet olmuştur. Milletçe, başarılarımızın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün, 20. yüzyılın yardım alan ülkesi değil, 21. yüzyılın yardım eden ülkesiyiz. Öğüt verilen değil, sözü dinlenen, başarıları örnek gösterilen bir ülkeyiz. Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe, atalarımıza layık evlatlar olarak azimle çalıştıkça, Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğimizi unutmamalıyız.
Cumhuriyetimiz; kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.
Aziz Milletimiz; Cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya göstermiş ve bundan sonra da göstermeye devam edecektir.
Millet olarak; büyük fedakarlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini, bugün de, yarın da aynı kararlılıkla koruyacak ve geliştireceğiz. Buna mani olmak isteyen hainlere ise asla fırsat vermeyeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz Milletimizin 29 EkimCumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Bir yanıt yazın