Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Vali Sonel, Pandemi Tedbirleri Denetimlerine Katıldı 

201
Reklamı Gizle
Vali Tuncay Sonel, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri denetimlerine katıldı.
Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için İl merkezinde Vali Tuncay Sonel’in, ilçelerde ise Kaymakamların başkanlığında, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri, mahalle muhtarları, meslek odaları temsilcileri, polis, jandarma, zabıta, özel güvenlik görevlilerinin katılımıyla oluşturulan ekiplerce, yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler yapıldı.
Altınordu ilçemizdeki cadde ve sokaklar, lokanta, kafe, restoranlar, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik gibi yaşam alanlarının, Koronavirüs tedbirleri yönünden kontrollerinin yapıldığı denetim faaliyetine Vali Tuncay Sonel de eşlik etti.
Vali Sonel, vatandaşları ve işyeri sahiplerini sosyal mesafe, hijyen, maske ile korona virüse karşı alınan kurallara riayet etmeleri konusunda uyardı.
Yapılan Korona Virüs tedbirleri denetimi sonrası bir açıklama yapan Vali Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirlerin 81 ilde olduğu gibi Ordu’da da sıkı bir şekilde uygulandığını hatırlattı.
Konuşmasının devamında, Koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede Ordu’da ilgili tüm kamu kurumlarının 24 saat sahada tedbirlerin uygulandığını belirten Vali Sonel, vatandaşlara alınan tedbirlere uymaları konusunda uyardı.
Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğini yineleyen Vali Tuncay Sonel, “Lütfen maskelerini düzenli taksınlar, sosyal mesafeye ve temizliğe uysunlar. Hem kendi sağlıkları, hem de çevre ve halk sağlığı için. Ordu’da şu an birkaç caddede sigara içimiyle ilgili yasak kararı almıştık. Bugün de gözlemledik. Sırrı Paşa, İsmet Paşa, Süleyman Felek caddeleriyle, sahil bandında sigara içilmemesi de güzel bir şey. Almış olduğumuz karara uyan yöre halkımıza teşekkür ediyorum. Maske takan yöre halkımıza, esnaflarımıza, duyarlı olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hepimize büyük bir görev düşüyor. Tüm Ordulu hemşerilerimiz olarak Covid-19 salgınıyla ilgili alınan tedbirleri sıkı bir şekilde uygulayalım. İnşallah devletimiz ve milletimiz el birliği ile bu illetin üstesinden geleceğiz” diye konuştu.
                                       

Bir yanıt yazın