Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÜRETEN KADINLAR FESTİVALE DAMGA VURDU

375
Reklamı Gizle

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal Kırsal Ağ Teknik Destek Projesi kapsamında Ankara’da yerel eylem gruplarına yönelik festival düzenlendi.

11–12 Eylül tarihlerinde Tarım ve Orman Bakanlığınca (UKAFEST) Ulusal Kırsal Ağ Teknik Destek projesi yerel eylem gruplarına yönelik kapasite geliştirme ve kısa değer zincirlerinin geliştirilmesi amacıyla Ordu’dan Akkuş Argan Yerel Eylem Derneği ile Çamaş Hanımeli Kadın Kooperatifi katılım sağladı.

Yapılan festival nedeniyle Tarım Bakanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, “ Öncelikle bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Argan Yerel Eylem Derneğimizin standını Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Ahmet Gümel, Tarımsal Araştırma ve politikalar Genel Müdürü Sn. Dr. Metin Türker, Gıda Kontrol Genel Müdürü Sn. Ersin Dilber, Şube Müdürü Sn. Cahit C. Altunoğlu, TZOB Genel Koordinatör Sorumlusu Sn. Neşe Tezer Gündoğdu ve birçok ziyaretlilerimiz standımızı ziyarette bulundular. Bizlerde derneğimizin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunduk. Yine Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yönetim otoritesi tarafından ulusal Kırsal Ağ teknik destek projesi kapsamında yerel eylem gruplarına yönelik festivale katılım sağlayan Çamaş Yerel Eylem Grubu Derneğinin Standında Çamaş hanımeli kadın kooperatifinin el emeği ile yapılan ürünler ve sergiler beğenildi. Burada Çamaş Hanımeli Kadın Kooperatifi Başkanı Sebile Gelmez ve yönetimini tebrik ediyor, üretime yönelik çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın