Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ÜNYE’YE 17 UZMANLA 104 PERSONEL ATAMASI YAPILDI

Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesine 2023 yılı ilk 8 ayında 17 uzman hekim ve çeşitli branşlarda toplam 104 personel ataması gerçekleşti. Ünye Devlet Hastanesine 2023 yılı ilk 8 ayda çeşitli branşlarda toplam 17 uzman hekim, ataması yapıldı.

Yapılan atamalarla ilgili açıklamalarda bulunun Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş: “2023 yılında ilk 8 ay içerisinde 2 Acil Tıp, 2 Anestezi, 2 Nöroloji, 1 Kulak Burun Boğaz, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum, 1 Enfeksiyon Hastalıkları, 1 Çocuk Hastalıkları, 2 Üroloji, 1 Fizik Tedavi, 1 Radyoloji, 1 Göz Hastalıkları, 1 Patoloji, 1 İç Hastalıkları Uzmanı ataması gerçekleşti. Son olarak Sağlık Bakanlığı tarafından 112.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında Ünye Devlet Hastanesi için 12 pratisyen tabip kadrosu tahsis edildiğini kaydeden Başhekim Ateş; “Önümüzdeki günlerde bu kadrolara Bakanlığımız tarafından atama yapılacaktır. Bölge hastanesi konumundaki 360 yataklı Ünye Devlet Hastanemiz Akkuş, Çaybaşı, İkizce ilçeleri ile birlikte yaklaşık 250-300 bin nüfusa sağlık hizmeti sunmaktadır. 2022 yılında hastanemizde günlük ortalama iki bin beş yüz (2.500) hasta muayenesi gerçekleşmekte iken, günümüzde günlük ortalama dört bin (4.000) hastaya hizmet vermekteyiz.  Muayene sayılarının artmasının en büyük sebebi Sağlık Bakanlığımızın hayata geçirdiği Beyaz Reform sonrası kamudan istifaların azalması, hatta özelden kamuya tekrar geçişlerin ivme kazanması ile birlikte hekim sayılarımızın artması diyebiliriz. Yapılan son atamalarla birlikte hastanemizde uzman doktor sayımız 68’e ulaşmasıdır. Pratisyen hekim sayımız yeni atanacaklar hariç 17, diş hekimi sayımız 14 olmakla birlikte hastanemizde toplam doktor sayımız 99’dur.  Mevcut uzman doktor sayısı Ünye Devlet Hastanesi tarihinin en yüksek oranıdır. Sağlık Bakanlığımız tarafından hastanelerdeki yükü azaltmak için rapor, reçete gibi işlemlerin hastaneye gelmeden uzaktan yazılabilmesi için bir çalışma başlatıldı. Bu proje hayata geçtiğinde yaşanan randevu alamama sorununu büyük ölçüde ortadan kalkacaktır” şeklinde konuştu.

Ünye Devlet Hastanesinde sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesini her geçen gün daha da üst seviyelere ulaşması için büyük bir özveri ve gayret gösterdiklerini belirten Ateş; “Sağlık ordumuzun üyeleri arasına katılan yeni arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Sağlık hizmeti sunumunda bizlerden desteklerini esirgemeyen değerli devlet büyüklerimize, her zaman desteğini hissettiğimiz İl Sağlık Müdürümüz Sayın Op.Dr. Dursun Tüzün’e, Personel Hizmetleri Başkanlığına, emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

%d blogcu bunu beğendi: