ÜNYE’NİN OTOPARK SORUNUNA NEŞTER VURULUYOR

174
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda yeni dönemde ilçelere yapılacak olan projelerden bahseden Başkan Güler, Ordu’nun 19 ilçesi ile birlikte yeni yüzyılın yükselen yıldızı olacağını söyledi.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’NUN 19 İLÇESİNE YENİ DÖNEMDE ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler gündem maddelerine geçmeden önce meclis üyeleri ve kamuoyuna çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yeni dönemde Ordu’nun ilçeleri ile birlikte yeni projelere imza atacaklarının altını çizen Başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle Ordu’nun 19 ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde önemli yatırımlara imza attık. İnşallah yeni dönemde de Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizin trafik ve otopark sorununu çözmek için projelerimiz var. Altınordu ilçemizde deniz manzaralı otoparkı kaldıracağız. Orayı geçmiş yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Eski Çarşamba pazarı dediğimiz yere 2 katlı otopark yapacağız. Ayrıca Millet bahçesinin alt kısmına da 2 bin araçlık otopark planımızı daha önce açıklamıştık. Onun çalışmasını da yeni dönemde hızla tamamlayacağız. Bunun haricinde Ünye ve Fatsa ilçelerimizin de otopark sorununu ortadan kaldırmak için projelerimiz var. Onları da yeni dönemde yaparak bu iki ilçemizin de bu sorununu ortadan kaldırmış olacağız.”

BELEDİYE KAVŞAĞINA BATTI ÇIKTI YAPILACAK

Ordu’nun deniz manzaralı otoparkını yeni dönemde kaldıracaklarını açıklayan Başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu’nun en güzel yerine otopark yapılmış. Biz burayı yeni dönemde kaldıracağız. Hayırlısı ile bu alanı tamamen vatandaşların kullanımına açmış olacağız. Bununla da yetinmeyerek belediye kavşağını battı-çıktılarla geçerek bu alanı da o meydana katmış olacağız. Yapılınca şehre ayrı bir değer katacak çalışmanın şimdiden şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığında Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.