Üniversite Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı, Vali Erol’un Başkanlığında Yapıldı

302
Reklamı Gizle

Ordu Üniversitesinde öğrenim görecek öğrencilerimizin 2023-2024 öğretim yılı boyunca barınma ve ulaşım durumları ile güvenliğine yönelik Değerlendirme Toplantısı, Vali Muammer Erol başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Gündoğar, Ordu Gençlik ve Spor Yurt Hizmetleri Müdürü Fatih Azgı, ilgili kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Toplantıya dair değerlendirmelerde bulunan Vali Muammer Erol, üniversite öğrencilerinin barınmayla ilgili sorun yaşamamaları için ilgili kurumlarla birlikte istişare ederek, gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

Vali Erol, ayrıca eğitim öğretim yılı boyunca hem ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde ulaşım, trafik ve güvenlik konularında alınan tedbirlerin titizlikle yürütülmesi için ilgili kurumlara talimat vererek, “İlimize gelecek öğrencilerin yurtlara yerleşmelerinde ilgili kurumlarımızla birlikte koordineli çalışarak oluşabilecek problemlerin önüne geçilecek” diye konuştu.

Vali Erol, 2023-2024 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, başarılı bir eğitim dönemi olmasını diledi.

Toplantıda, Ordu Gençlik ve Spor Yurt Hizmetleri Müdürü Fatih Azgı tarafından il merkezi ve ilçelerde üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurt kapasiteleri, ortaya çıkabilecek ihtiyaçlara yönelik konularla ilgili sunum yapıldı.

Ayrıca ilgili kurum ve kuruluş yöneticileri de kendi sorumluluk alanı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir