Ukome Toplantısı Yapıldı

229
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Eylül Ayı Toplantısı, paydaş kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü. 4 maddenin kabul edildiği toplantıda 1 gündem maddesi de alt komisyona havale edildi.
“DÖRTYOL KAVŞAĞI YAPILAN DÜZENLEMELERLE TRAFİĞE AÇILDI”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığının 07.08.2020 tarihli ve 15861 sayılı yazısına istinaden, Altınordu ilçesi Trafik Sirkülasyon Projesi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi Ordu-Giresun karayolu üzerinde bulunan Dörtyol Kavşağı’nda gerekli geometrik düzenlemelerin yapılması ve kavşağın yeni geometrik yapısı ile trafiğe açılması talebi toplantıda görüşülerek karara bağlandı. Yapılan oylamada Dörtyol Kavşağı’nın yeni hali ile trafiğe açılması kabul edildi.
“KAVŞAK DÜZENLEME ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Şehir içi trafik yoğunluğunu en aza indirmek için başlatılan kavşak düzenleme çalışmalarının devam edeceğini belirten Genel Sekreter Coşkun Alp, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığımız tarafından planlanan kavşak düzenleme çalışmalarımıza gerekli gördüğümüz noktalarda devam edeceğiz. Daha önce hayata geçirdiğimiz kavşaklarımız milletimizden büyük takdir gördü. Bizler de şehir içi trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bu konudaki çalışmalarımıza hız verdik. Kısa süre önce ekiplerimiz tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı. İnanıyorum ki yeni hali ile bu kavşağımız da ilimizin trafik yoğunluğunun en aza indirilmesine büyük katkılar sağlayacak” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir