U16 BASKETBOL BÖLGE ŞAMPİYONASI ORDU’DA SONA ERDİ

260
Reklamı Gizle

Türkiye Basketbol Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde 20-22 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenen U16 Kız Bölge Şampiyonası 7 takımın katılımı ile tamamlandı. Şampiyona 3 gün boyunca Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda gerçekleşti.

Akçaabat Belediyesi, Bordo Mavi Basketbol, Giresun Belediye, Meçhul Asker Ortaokulu, Ordu Yurdumspor, Samsun Canik Belediyesi, Sivas Basketbol takımları Yarı Finallere yükselebilmek için mücadele edecek. Şampiyonada antrenör, idareci, sporcu toplam 85 antrenör ve sporcu katılım sağladı.

İki grupta yarışan takımların oynadıkları karşılaşmalar sonucunda Anadolu Şampiyonası Yarı Finallerine katılacak ekipler belli oldu.  A grubunda Samsun Canik Belediyesi ve B grubunda Giresun Belediye takımları gruplarını namağlup tamamlayarak yarı finallere gitmeye hak kazanan takımlar oldu.

  1. Bölge Şampiyonasında Ordu’yu temsil eden takımlardan Meçhul Asker O.O. ve Ordu Yurdumspor ekipleri turnuvayı 1 er galibiyet ile tamamladılar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, şampiyonaya katılım sağlayan takımlara tebrik ederek, yarı finallere katılacak ekiplere başarı dileklerini iletti.

Turnuvanın son gününde alınan skorlar ise şöyle;

GİRESUN BELEDİYE 76 – 36 ORDU YURDUMSPOR

SAMSUN CANİK BELEDİYESİ 70 – 51 SİVAS BASKETBOL

MEÇHUL ASKER O.O. 56 – 50 BORDO MAVİ BASKETBOL