Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

TÜRKİYE’NİN MUCİTLERİ BU ETKİNLİKTE BULUŞTU

Reklamı Gizle

Ordu’nun Ünye ilçesinde İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen programda öğrencilerin TEKNOFEST’e aday gösterildiği buluşlar, katılımcılardan tam not aldı.

Ünye’de geçtiğimiz 2022 yılında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında çeşitli deneyler, buluşlar gerçekleştirerek bazı teknolojik tasarımların TEKNOFEST’e aday gösterildiği çalışmalar, Ünye İskelesinde bulunan alanda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

30 OKUL, 45 STANT

Geleceğin mucitlerinin yer aldığı 45 stantta, 30 okul kendi yaptıkları tasarımları ve bilim çalışmalarını gelen ziyaretçilere anlattı.

TEKNOFEST DERECESİ YUSUF BAHRİ TÜRKİYE 2’İNCİSİ

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen, İstanbul Havaalanında gerçekleşen ve 2.5 milyon misafirin ziyaret ettiği dünyanın en büyük Teknoloji, Uzay ve Havacılık Festivalinde 2023 Liseler Arası İHA Yarışması finallerine katılan Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi de stantlarda yerini alarak çalışmalarını sergiledi. Dünyanın en büyük Teknoloji, Uzay ve Havacılık Festivalinde Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi geçtiğimiz Mayıs ayında Cevher-ül Cezeri Takımı Türkiye 2’incisi olmuştu.

%d blogcu bunu beğendi: