Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Torun,” Suni Gündemle Ülke Yönetmeye Çalışıyorlar”

413
Reklamı Gizle

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Ünye’deki KOBİ’leri ziyaret etti.

Beraberinde CHP Ordu  İl Başkanı Atila Şahin ve Ünye İlçe Başkanı İsa Maral’ın yanı sıra parti yöneticileriyle birlikte Ünye’de bir ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. Heyette bulunanlar KOBİ’lerin salgın sürecinde yaşadığı olumlu ve olumsuz gelişmeleri de anketle not alırken çözüm önerileri ise masaya yatırıldı.

Doğru Kararları Aldığımızda Türkiye’de Çözülemeyecek Hiçbir Sorun Yok

Temasların ardından bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “CHP Genel Merkezimiz tarafından 81 ilde kobilerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini değerlendirdik. Bu kapsamda Ünye’ye gelerek işadamlarımız ve müteşebbislerimizle bir araya geldik. Koronavirüs sürecinde yaşadığımız sıkıntıların işletmelerimizi nasıl etkilediğini yerinde görmek, alınan önlemlerin işletmelere sağladığı katkılar, beklentilerinin yerine gelip gelmediğini yerinde tespit etmek için ziyaretlerimiz oldu. Aynı zamanda bundan sonraki dönem için değerlendirmeler aldık. Bunları Genel Merkezde Ekonomi Politikaları Kurulumuz değerlendirecek ve bununla ilgili bütün görüş ve önerilerimizi hükümete ileteceğiz” dedi.

Önce Esnaf, Şimdi Kobi

Torun bu ziyaretlerin 81 ili kapsadığını belirterek, “81 ilde bu çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce esnaflarımızı, üreticilerimizi dinleyerek bu çalışmamızı yapmıştık, şimdi ise KOBİ’lerimizi dinleyerek yapıyoruz. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok. Bu sorunların hepsini çözebiliriz. Ama bunu çözecek iradeye ihtiyacımız var. Şuanda ülkeyi yönetenler maalesef kötü yönetiyorlar demiyorum yönetemiyorlar. Aldıkları kararlar vatandaşların sorunlarını çözmekten uzak. Toplumun gerçek gündeminden uzaklar. Suni gündemle sadece ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Ancak gerçek bir gün acı şekilde ortaya çıkacak. Biz vatandaşımızın içerisinde hem çözüm önerilerimizi anlatıyoruz hem de onların taleplerini değerlendiriyoruz. Doğru uygulamayı hayata geçirmek için de karşılıklı işbirliği içerisinde bu süreci devam ettireceğiz. Biz biliyoruz ki birlik, beraberlik içerisinde doğru uygulamaları yaptığımızda, doğru kararları aldığımızda Türkiye’de çözülemeyecek hiçbir sorun yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın