TORUN, ANKARA’DA MESLEKİ SORUNLARI DİLE GETİRDİ

564
Reklamı Gizle

Ankara’da düzenlenen 52. Baro Başkanları toplantısında Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun, mesleğin ve meslektaşların karşılaştığı sorunlar, çözüm önerileri, Türkiye Barolar Birliği’nin çeşitli yönetmeliklerinde yapılan değişikliklerle ilgili söz aldı.

Türkiye Barolar Birliği’nin 52’inci toplantısı Ankara’da gerçekleşti. Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun, Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, Avukatlık Kanunu Yönetmeliği ve Reklam Yasağı Yönetmeliği’ndeki değişiklikleri değerlendirildi.

Torun, “Resmi Gazetede yayımlanan 2023–2024 Yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ve CMK Ücret Tarifesi hakkındaki düşüncelerimi paylaştım. Uygulamada hâkimlerin bazı illerde yaşattıkları mağduriyete dikkat çekerek eksik bazı hususlar hakkında görüşümü bildirdim. Yine TBB Avukatlık Kanunu Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hakkında görüşme gerçekleştirildi. Ordu Barosu’nun görüşü TBB Yönetimi ile paylaştım. TBB Reklam Yasağı Yönetmeliği hakkında yapılan çalışma ve değerlendirmeler incelenerek görüş ve öneriler dile getirildi. Ayrıntılı rapor yazılı olarak sunulmak kaydı ile artık günümüze uygun olmayan maddeler hakkında görüşümü TBB yönetimi ile paylaştım. Oyumuzu kullandığımız İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Genel Kurul Üyeliği Seçimi gerçekleştirildi. Seçim sonucu Genel Kurul Üyeliğine seçilen Tekirdağ Başkanı Av. Egemen Gürcün’e, Karabük Başkanı Av. Emrah Köklü’ye, Çankırı Başkanı Av. Mustafa Deniz ve Nevşehir Başkanı Av. Murat Boz’a başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir