TOBB Ordu Genç Girişimciler Kurulu Tarafından Lisede Kitap Okuma Yarışması!

123
Reklamı Gizle

TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TOBB Ordu Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle düzenlenen heyecan verici bir etkinliğe hazırlanıyor. Okulda gençlerin edebi zevklerini geliştirecek ve düşünsel birikimlerini artıracak kitap okuma yarışması start alacak.

TOBB Ordu Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yapmış olduğu ziyarette, yarışma için okunacak eserler olan Peyami Safa’dan ‘Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’ ve Halide Edip Adıvar’ın ‘Ateşten Gömlek’ kitaplarını teslim etti.

Nisan ayında gerçekleşecek olan ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödüller verilecek. Birinciye 1.250 TL, ikinciye 1.000 TL ve üçüncüye ise 750 TL para ödülü sunulacak.

TOBB Ordu Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Baş, yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin okuma alışkanlığını artırmak ve kültürel birikimlerini geliştirmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu tür etkinliklere gösterilen ilgi bizi son derece memnun ediyor. Bu yarışma sayesinde gençlerimizi değerli eserlerle buluşturarak düşünsel dünyalarını zenginleştireceklerine inanıyoruz. Onların bu süreçte edindikleri deneyim ve bilgi, gelecekteki başarılarına önemli katkılar sağlayacaktır. Bizler, gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve potansiyellerini en üst seviyede kullanmalarına destek olmaya devam edeceğiz” dedi.