Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

TESCİLLİ AKKUŞ FASULYESİ ANALİZ EDİLDİ

192
Reklamı Gizle

Ordu’nun Akkuş İlçesinde coğrafi tescilli ürün olan Akkuş Şeker Fasulyesinin hasat dönemi için mühendisler ve üreticiler bahçeye girdi.

2023 yılının ilk hasat dönemi nedeniyle Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, Ordu Tarım İl Müdürlüğü Ziraat Mühendisler Zekeriya Kırdar ve Ziraat Nezahat Özhim ile birlikte hasat edilen bahçelerde üreticilere eşlik etti. Coğrafi tescil olmasından dolayı Akkuş Fasulyesinin önemini vurgulayan Ahmet Kaya, fasulyelerden alınan numunelerle analiz çalışmalarının olacağını söyledi.

“Üreticilerimize Bol Kazançlar”

Her yıl üreticilerin kurutma, ayıklama işlemleri sonrası ürünün pazara indiğini ifade eden Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, “Coğrafi tescilli ürünümüz olan Akkuş Şeker Fasulyesinin 2023 yılı hasat dönemi denetimleri için Ordu Tarım İl Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Zekeriya Kırdar ve Ziraat Mühendisi Nezahat Özhim ile birlikte üreticilerimizi bahçelerinde ziyaret ettik. Üreticilerimiz yıl boyunca fasulyeden emeklerinin karşılığını almak üzere hasat işlemlerini, kurutma ve ayıklama işlemlerini geçekleştirmekteler. Fasulyemizden analiz için numune alımı yapıldı. Tüm üreticilerimize bol bereketli ürünler bol kazançlar dilerim” dedi.

%d