TBMM’DE FINDIK VE KOKARCA TOPLANTISI

122
Reklamı Gizle

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de Fındık Çalışma Grubu ile bir araya gelerek başta fındık olmak üzere kahverengi kokarca zararlısı ile mücadele konusunda istişarelerde bulunduklarını belirtti.

Milletvekili Şanlıtürk, konuyla ilgili sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ”yeşil altın” diye tabir edilen ülkemizin en önemli ihracat kalemlerinden biri olan fındık için, ürünümüzü üreten şehirlerimizin vekilleriyle kurduğumuz ”Fındık Çalışma Grubu” ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk.
Alınan kararların ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
Özellikle şehrimizin en önemli girdi kalemleri listesinde birinci sırada yer alan “fındık” için üreticilerimizin lehine olan her kararı hayata geçirmeye, ürünümüzün her yıl daha değerli hale gelmesi için kararlılıkla çalışmaya ve fındığımızın geleceğini tehdit eden kahverengi kokarca zararlısı ile mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yoğun ve tempolu bir şekilde Mecliste ki çalışmalarını aralıksız sürdüren Milletvekili Şanlıtürk, Ordu içinde, AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak ile Gazi Meclisimizde bir araya gelerek şehir hakkında istişarelerde bulundu.