Tavlı; “Ünye’mizi Hep Birlikte Geleceğe Taşıyoruz”

142
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, beraberindekilerle birlikte Ünye’de devam eden ve tamamlanan bazı proje alanlarında incelemelerde bulunarak meclis üyelerine bilgiler verdi.

GÖLEVİ KAFE ve RESTORAN

Heyetin ilk durağı Gölevi Kafe ve Restoran projesi oldu. Ünye’nin Gölevi mevkiinde sahile sıfır konumda inşa edilen projeyi gezen heyete bilgiler veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, projede kafe ve restoran, plaj alanı, çocuk oyun alanları gibi çok sayıda donatı bulunduğunu kaydetti. Daha önce kadınca yaşam merkezi olarak planlanan ancak vatandaşlardan gelen talep üzerine kafe ve restoran konsepti şeklinde değişiklik yapıldığını kaydeden Başkan Tavlı çalışmaların kısa sürede tamamlanarak projenin hizmete sunulacağını söyledi.

BATIPARK

Başkan Tavlı ve Meclis Üyelerinin bir sonraki durağı ise yapım çalışmaları hızla devam eden BATIPARK oldu. Denize sıfır konumda Gölevi mahallesinde 70 dönümlük alan üzerine inşa edilen BATIPARK projesinde, Karavan Parkı, Otopark, Halk Plajı, Engelli Plajı, Spor Alanları, Manyetik Kum Havuzları, Rekreasyon alanları, kafeler, giyinme ve soyunma alanları, tuvalet alanı, mescit, oturma terasları gibi çok sayıda sosyal donatı bulunuyor. Plaj hizmetinin yaz döneminde açılacağını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, projenin tam olarak yaz sonu tamamlanacağı müjdesini verdi.

YENİ KADINLAR PLAJI

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı BATIPARK’NI ardından Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte yapımı devam eden YENİ KADINLAR PLAJI’nı ziyaret etti. Burada meclis üyelerine proje hakkında bilgi veren Başkan Tavlı ,”Hanım kardeşlerimizin gönül rahatlığı ile yaz sezonunu geçirebileceği bir alanı oluşturuyoruz. Otoparkından sosyal donatıların, kafe alanından plajına kadar her şeyi incelikle düşündük. Hanım kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU, TÜRK HAMAMI ve SAUNA KOMPLEKSİ

Ünye’nin çok uzun yıllardır hasretle beklediği bir yatırım olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Türk Hamamı ve Saunadan oluşan komplesi Meclis üyeleri ile birlikte ziyaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı projenin ilk olarak sadece havuzdan ibaret olduğunu, ancak Ünye Belediyesi olarak tip projede değişiklikler yaparak Türk Hamamı, Sauna ve kafeterya eklediklerini böylece değerli bir kompleksin Ünye’ye kazandırıldığını söyledi. Çalışmaların hızla tamamlandığını kaydeden Başkan Tavlı, kompleksi yaz sonu itibariyle hizmete açılacağını belirtti.

YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM TESİSİ ve AŞEVİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve beraberindeki heyet 2023 yılı Ramazan ayında hizmet açılan Yöresel Ürünler Üretim Tesisi ve Aşevini ziyaret etti. Bölgenin en donanımlı ve işlevsel yatırım olan tesiste meclis üyelerine bilgiler veren Hüseyin Tavlı, tesisi yıl boyu ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ulaştırdığını belirtti. Sosyal Tesislerin ihtiyacı başta olmak üzere Ramazan iftar sofrası gibi çok sayıda faaliyete profesyonel hizmete veren tesisin aynı zamanda olası afet durumlarında bölge illere de acil yemek ihtiyacı desteği verebilecek kapasitede olduğunu kaydeden Başkan Tavlı, tesiste ayrıca yöresel ürünlerin üretimi anlamında kadınlara istihdam sağlandığının da altını çizdi.

BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİN GELECEĞİNE DÖNÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Ziyaret programı sonrası bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla beraber, 2024 yılı ve öncesinde yürüttüğümüz faaliyetlerin ve devam eden projelerimizin hangi aşamada olduğunu hem yerinde görmek, hem de bu dönem birlikte çalışacağımız meclis üyesi mesai arkadaşlarımızı bilgilendirmek için böyle bir ziyaret programı gerçekleştirdik. Meclis üyesi arkadaşlarıma katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte Ünye’mize yakışan bu güzel hizmetlerin kazandırılması noktasında elbirliği ile çalışarak hizmete sunacağız. Şehrimizi bölgemizde yaşanabilir bir kent ve cazibe merkezi haline dönüştürmek ve yeni yüzyılın belediyeciliği içerisinde en iyi noktada yerini alması için koşarak ve hizmetler üreterek hemşehrilerimizin emrinde olacağımız bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.